Eesti looduskaitse 100. sünnipäeva puhul pakutakse eeloleval laupäeval, 14. augustil kõikides RMK looduskeskustes sünnipäevatorti. Suurimad pidustused kanduvad Vilsandi rahvusparki Saaremaal, kus pika päeva jooksul saab nii matkata, töötubades kaasa lüüa kui Riho Sibula muusikat nautida.

Eelregistreerimine Vilsandi rahvuspargis korraldatavatele bussi-, paadi- ja jalgsimatkadele on olnud ülimalt aktiivne ning tänaseks lõppenud. Küll aga saab laupäeval Saaremaal omal käel RMK matkaradadel rännata ning osa võtta töötubadest Vilsandi rahvuspargi keskuses Loonal. “Õpetame, kuidas teha puulusikaid ja vilepille, lestakujulisi helkureid või vanadest kilekottidest tuulelohesid,” loetles Marge Rammo, RMK loodushoiuosakonna juhataja.

Päev kulmineerub kell 17.00 algava tasuta kontserdiga Loona mõisa õuel, kus astuvad koos Riho Sibulaga üles Jaak Tuksam, UMA (Aleksei Saks ja Robert Jürjendal), Erko Niit, Laura Junson ning Kristjan Mazurtšak. Kontserdil esitletakse ka Riho Sibula, Jaak Tuksami ja Bonzo uut plaati “Mets on rohkem kui mõistame mõõta“, kuhu on kogutud 14 uut loodusteemalist lugu. Plaati ning teisi “Loodusega koos” kampaania meeneid saab alates laupäevast ka RMK teabepunktidest ja looduskeskustest osta.

Nii nagu kõigis teisteski RMK looduskeskustes pakutakse ka Vilsandis sel päeval külalistele sünnipäevatorti. Maitsta saab konkursi „100 tordiretsepti“ võitjaks tunnistatud kukeseene-napooleonitorti, aga ka kirjut pohlatorti. Kokku valmistatakse laupäevaks RMK looduskeskustes jagamiseks ligi 400 kg torti. 

RMK tähistab Eesti looduskaitse 100. juubelit matka- ja muusikaürituste sarja ning konkurssidega “100 soovi ja palvet”, “100 tordiretsepti”, “100 lemmikut looduses”, “100 looduse postkaarti” ning “100 metsapilti”. Seekordne RMK matka- ja muusikaüritus toimub Eesti looduskaitse hällis Vilsandis, sest just Vilsandi rahvuspargi koosseisu kuuluva Vaika linnukaitseala asutamist 14. augustil 1910 peetakse Eesti looduskaitse sünniks.