Eestimaa Loomakaitse Liidu ja Tartu koduta loomade varjupaiga töötajad koputavad inimeste südametunnistusele, et nad kevadtuhinas kergekäeliselt lemmikloomi ei võtaks. Paljudel eestimaalastel on kombeks just kevadel oma elamisse lemmikloom tuua.
- Tarbimine ja tervis
- 14. aprill 2016
Paraku näitab loomakaitsjate ja varjupaiga töötajate kogemus, et pahatihti ei mõelda seda otsust põhjalikult läbi ja selle tulemusel kannatavad kümned kui mitte sajad sügisel hüljatud loomad. Kui te pole valmis rahalisteks kulutusteks, loobumisteks ja pühendumiseks, siis jätke parem lemmikloom võtmata. Nii on loomale parem ja ka teil endal palju lihtsam elada!
„Enne lemmikloomale kodu pakkumist tuleks hoolikalt mõelda kas ikka suudetakse ja tahetakse loomale 10-15 aastaks peavarju, hoolitsust ja armastust pakkuda“, ütles Loomakitse Liidu juhatuse liige Kadri Võrel ja lisas, et lemmikuga koos elamine võib tähendada ka üsna paljudest asjadest loobumist. „Samuti peab loomaomanik valmis olema päris suurteks loomatohtri arveteks.“
Tartu koduta loomade varjupaiga projektijuhi Kirke Roosaare sõnul jõuavad paljud koerad-kassid kodudesse, sest laps tahab lemmiklooma. „Tihti lõpeb aga lapse huvi «uue mänguasja» vastu üsna pea ja seega peaksid inimesed teadma, et lemmiklooma võttes vastutavad nii moraalses mõttes kui seaduse silmis ikkagi täiskasvanud. Lisaks on probleeme ka eakamate inimestega, kes alul küll soovivad looma, aga kolme-nelja aasta pärast tõdevad, et jõud ei käi enam lemmikust üle ja nad ei saa enam hakkama“
„Loomahülgajaid on täna veel üsna raske tuvastada, sest puudub üleriiklik kiipimiskohustus ja ühtne register“, nentis Eestimaa Loomakaitse Liidu jurist Pille Tees. „Loomakaitse Liit on teinud sellekohaseid ettepanekuid, aga senini pole see seaduseloojate ja poliitikute heakskiitu leidnud. Meie tänased juhid raiskavad paraku loomaomanike vastutusele võtmise asemel meelsamini meeletuid summasid hulkuvate loomade püüdmisele, pidamisele, hukkamisele ja utiliseerimisele. Meie hinnangul on see täiesti arulage tegevus ning seda raha peaks ja saaks targemini kulutada!“
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta