Möödunud nädalavahetusel Eesti Ornitoloogiaühingu (EOÜ) poolt korraldatud lihavõtte linnuvaatluspäevadel nähti tänu suurepärasele ilmale palju põnevaid linnuliike ja uusi kevadisi saabujaid.

Esialgse kiirkokkuvõtte tegemise ajaks jõudis ornitoloogiaühingusse 96 vaatlusankeeti, mille

koostamisel osales 165 linnusõpra, kes panid kirja üle 45 000 linnu 155 liigist. Kuna vaatluspäevade tulemusi ootame veel eesoleva reedeni, täienevad tulemused kindlasti oluliselt.

Esialgse kokkuvõtte järgi olid üle poole nähtud lindudest ettearvatult haned ja lagled, kellel on Eestis kätte jõudmas rände tippaeg. Arvukamalt nähti ka naerukajakaid, aule ja metsvinte. Kõige sagedamini kohatud linnuliigiks olid kiirtulemuste järgi rasvatihane, linavästrik, metsvint, hallrästas, musträstas ja kuldnokk. Nädalavahetusel kuuldi mitmes paigas juba ka kägusid ning nähti suitsupääsukesi.

Linnuvaatluspäevadel jäi vaatlejate silma ette aga ka mitu Eestis haruldast linnuliiki, näiteks kaelusrästas, stepi-loorkull, puna-harksaba, väike-laukhani, vaenukägu jt. Kõige üllatavamaks leiuks oli kindlasti Hiiumaal kohatud mägiraat, keda varem on Eestis nähtud vaid ühe korra.

Nädalavahetusel kohatud linde saab EOÜ kodulehel www.eoy.ee kirja panna kuni 25. aprillini. Lõplik kokkuvõte avaldatakse samas järgmisel nädalal.

EOÜ tänab Kristjan Adojaani ja OÜ 5dVisionit vaatluspäevade elektroonilise ankeedi loomise eest.