Õhukonditsioneerid on äärmiselt mugavad kuumal suvel, kuid nad pole hädavajalikud, et tagada endale jahe olemine. Konditsioneeride miinusteks võib pidada nende lärmakust, keskkonnamõju ja hinda.

Kuigi konditsioneeri poolt jahutatud õhk on mõnus, on lahtistest akendest sisse tuleval suveõhul ka eeliseid: näiteks paneb see su maja lõhnama nagu suveaia ja lisaks saad tasuta taustamuusikat ümbruskonnas elavate lindude laulu näol, kirjutab Green Planet.

Bioneer jagab GreenPlaneti vahendusel seekord kiireid, mugavaid ja odavaid nippe, kuidas kuumal suvepäeval toas olles jahutada ennast ilma, et peaks konditsioneeri kasutama.


5 lihtsat nippi, kuidas end maha jahutada

Hoia pritspudel külmkapis

Hoia väiksemat pihustiotsikuga pudelit külmkapis. Kui tunned, et enesetunne on liiga palav, pritsi pudelist külma vett pisikeste piisakestena näole ja kaelale ning tunned koheselt leevendust.

Võid lisada pudelis olevale veele ka kurgilõike - seda tõhusamalt jahutava vedeliku saamiseks. Ka võid kasutada vee asemel lahjat rohelist teed, sest külm roheline tee jahutab ning parandab tänu antioksüdantidele ka sinu jumet.

Jääkuubik pulsikohtadele

See on ääretult lihtne ning tõesti toimiv nipp. Võta jääkuubik ja aseta see käterätiku või taskurätiku sisse. Hoia jääkuubikut pulsikohal randmel või kaelal kuni 30 sekundit. Jääkuubik on abinõuks, kui vajad kiiret leevendust ülekuumenenud kehale.

Külm rätik kaelal

Niisuta käterätik külmas vees,  vääna see välja ja pane kaela kuklapoolele. Tunned koheselt jahedust. Kui on väga palav, võid panna rätiku enne kasutamist mõneks minutiks külmkappi.

Jalad külma vette

Kui paljud meist on istunud järvekaldal sillal, kõlgutades jalgu vees või kõndinud mererannas ning tundnud vee värskendust?

Samasuguse jahutava efekti saad tekitada ka oma kodus. Võta külma vett täis pesukauss ja leota jalge selle sees. Kui on soovi ennast rohkem poputada, võid teha pärast jalgade leotamist endale pediküüri.

Märg rätik ümber pea

Võta pearätik või lihtsalt väiksem rätik, mida saaks ümber pea siduda. Tee see külmas vees niiskeks ning seo see ümber pea. Kui hakkab uuesti palav, tee rätik uuesti märjaks. 


Loodetavasti on nendest nippidest Bioneeri lugejatele kasu. Ent alati tasub meeles pidada, et liialdada ei maksa, sest liiga agaralt külma vett kasutades võivad karastamata inimesed hoopis külmetada.