Tänavune „Jõulutunnel“ kogub raha liikumispuudega inimestele pneumaatiliste treeningseadmete ostuks. Treeningsaali loomisel tulevad appi ka Eesti suurima heategevusorganisatsiooni Lions klubide Eesti Piirkonna Lionid ja Leo’d, kes toetavad projekti uute ruumide remontimise, kohanduste tegemise ja kolimisega.

„Maailmas järgmisel aastal oma sajandat juubelit tähistava Rahvusvahelise Lions Klubide organisatsiooni Eesti piirkond on võtnud oma südameasjaks aidata Eesti liikumispuudega inimeste treeningsaali loomisel kaasa lüüa,” ütles Rahvusvahelise Lions Klubide Organisatsiooni Eesti piirkonnakuberner Raivo Kokser. „Eestis juba 27 aastat heategevusliikumisega tegelenud lionid on aidanud väga paljudel puudega inimestel oma elukvaliteeti parandada ja seetõttu on soov kaasa aidata ka „Jõulutunneli” kampaaniale meie eelneva tegevuse loomulik jätk.”

Eestis on Rahvusvahelise Lions Klubide Organisatsioon tegutsenud 27 aastat ning on 1300 liikmega üks suurematest klubilistest heategevusorganisatsioonidest Eestis. Eestisse tuli liikumine Soome kaudu, kus täna on ca 25 000 lionit. Organisatsiooni tegevused maailmas jagunevad laias laastus nelja ossa: nägemine, keskkond, noored ja nälja leevendamine. Klubisid üle Eesti on 61.

Noored on koondunud Leo liikumisse ja täna on aktiivsed 5 Leo klubi. Leo liikumine on idee poolest sama, mis Lions liikumine, kuid osalejate vanus jääb vahemikku kuni 30 eluaastat. Eestis on leosid kokku umbes 100.

Rohkem LEO liikumise kohta siit.

Esimesel jõulupühal, 25. detsembril kell 14 ja 19 toimuvad Niguliste kirikus jõulukontserdid, mille otseülekande ajal ETV saates „Jõulutunnel“ saavad vaatajad annetada liikumispuudega inimeste treeningsaali rajamiseks. Avaliku treeningsaali seadmed on valdavalt pneumaatilised ehk töötavad suruõhuga.

Näide treeningseadmetest