Kolmapäeval, 9. oktoobril vestlevad Tartu Ülikooli loodusmuuseumi teadlased haruldastest võõrliikidest ja eksootidest Eestis, sealhulgas äsja leitud nahkkilpkonnast.
- Keskkonnaharidus
- 6. oktoober 2024
- Foto: Kilpkonn. Robert Owen - Wahlt. Pixabay
Valdavalt arvatakse, et Eesti loomastik on hästi läbi uuritud ning me teame, millised liike meil leiduda võib. Ometi laekub igal aastal Eesti liiginimestikku mitu uut loomaliiki. Kui uusi selgroogseid loomi leitakse meil üsna harva, siis selgrootute osas leitakse uusi liike igal aastal. 2024. aastalgi on Eesti nimestikku lisandunud mitu põnevat liiki: alates äsja Saaremaal leitud nahkkilpkonnast kuni väikeste putukateni. Loodusõhtul tuleb juttu põnevatest leidudest ja võimalikest põhjustest, miks uued liigid meile satuvad.
Loodusõhtul vestlevad Sergei Põlme ja Villu Soon. Sergei Põlme töötab zoosüstemaatika peaspetsialistina TÜ Loodusmuuseumis ja tema ülesandeks on DNA ja keskkonnaproovide kogu haldamine. Sergei on teaduslikul tasemel töötanud nii kalade kui mükoriisaseentega ning osalenud paljudel teadusekspeditsioonidel üle maailma. Samuti meeldib talle aega veeta Eesti looduses.
Villu Soon töötab zooloogia teadurina Tartu Ülikooli Loodusmuuseumis ning tema põhitööks on zooloogiliste kogude juhatamine. Ennekõike on ta tegelenud mesilaste ja herilastega olles neid uurinud viimased 25 aastat. Peamiseks uurimissuunaks on süstemaatika ja faunistika aga kõrvale pole jäänud ka putukate ökoloogia ning kaitse teemad.
Loodusõhtu toimub 9. oktoobril kell 18 Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seminarialal. Pilet 3€.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta