Neljapäeval, 22. mail kell 18.00 ootame kõiki loodushuvilisi Öökulli akadeemia loodusõhtule, kus orhideede- ja puudeuurija Olev Abner räägib teemal „Inimlembid ja inimpõlgurid käpaliste hulgas“.

Millest tuleb juttu? Maikuu on Eestis orhideede hooaja algus. Et vahetult kohtuda kodumaiste orhideede ehk käpalistega, tuleb teada nende kasvupaiku. Kuigi paljud meie käpalised on tugevalt seotud seentega ja valivad eluks kindlatele tingimustele vastavad paigad, ei pelga kõik neist inimese asustust.

Mõningad liigid elavad ka linnas kasutades inimese tekitatud pinnavorme ja kohale toodud substraati. Nii võib koduaeda sattuda suur käopõll, aga ka laialehine neiuvaip. Pikemat aega arendust ootava vundamendiaugu võib hõivata balti sõrmkäpp. Seosed inimesega on käpalistel siiski keerulised ja olenevad maakasutusest. 

Loodusõhtule pääseb muuseumipiletiga – täiskasvanud 3 eurot, õpilased alates 9. eluaastast, üliõpilased ja pensionärid 2 eurot. Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas aadressil Lai 29a.