Tartu Ülikooli Loodusmuuseumil valmis käsiraamat, mis jagab soovitusi ja ideid, kuidas käsitleda põhikooli ja gümnaasiumi õppekavasse lõimitult toidu-, tervise- ja keskkonnateemasid.
Käsiraamatus keskendutakse erinevatele teemadele - saasteained toidus; toidu olelusring ja keskkonnamõju; toidu, tervise ja keskkonnaga seotud mõistlike valikute tegemine ning Läänemeri ja toidu tootmine. Õppematerjal sisaldab juhendeid õpetajale ning töölehti ja rühmatööülesandeid õpilastele.
Külli Relve koostatud materjal „Läänemere keskkond, toit ja tervis: harjumustest teadlikkuseni. Õpetaja käsiraamat“ on vabalt allalaetav veebilehelt foodweb.ut.ee. Käsiraamat põhineb loodusmuuseumi koostatud toidu- ja keskkonnateemalistel veebirakendustel, mis on kättesaadavad samal veebileheküljel.
Käesoleva aasta augustis ja septembris toimuvad Tartus ja Pärnus õpetajatele ka valminud õppevahendeid tutvustavad seminarid.
Õppematerjalid loodi projekti „FOODWEB - Läänemere keskkond, toit ja tervis: harjumustest teadlikkuseni“ raames. Projekti kaasrahastab ERDF (Euroopa Regionaalarengu Fond) läbi Kesk-Läänemere INTERREG IV A 2007-2013 programmi.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta