25. veebruaril- 2. märtsil aset leidev Tartu muuseuminädal pakub lastele igaks päevaks harivaid ja lõbusaid laagriprogramme.

  • Keskkonnaharidus
  • 21. veebruar 2019
  • Foto: Koolivaheaja looduspäev./Külli Kalamees-Pani

Muuseuminädala eesmärk on lähendada tartlasi ja siinseid muuseume. Nooremate tartlaste harimiseks ja lõbustamiseks on kuusteist Tartu muuseumit ühendanud jõud ja pakuvad talviseks koolivaheajaks seikluslikke laagripäevi. Valikus on kümme erilist programmi alates optilistest illusioonidest kuni reisini troopikasse. Tegus nädal kulmineerub laupäeval 2. märtsil  teemapäevaga "Tartuga targaks", kuhu oodatakse kõiki tartlasi ja külalisi.

26. veebruaril kell 10-15 toimub Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ning Trüki- ja Paberimuuseumi koostöös 9-12aastastele lastele mõeldud laagripäev “Kuidas saada loodusvaatlejaks”. Trüki- ja Paberimuuseumis tutvutakse paberi hingeeluga ning valmistatakse loodusvaatleja päevik. Loodusmuuseumis õpitakse looduse märke tundma. Päevakava ja registreerumine.

26. veebruaril kell 10-15 toimub Tartu Ülikooli botaanikaaia ning Tartu Mänguasjamuuseumi koostöös aga 7-10aastastele lastele mõeldud laagripäev “Reis troopikasse”. Tegevused toimuvad nii soojades ja valgusküllastes botaanikaaia kasvuhoonetest kui ka Mänguasjamuuseumis, kus valmistatakse eksootilistest viljadest endale ise lõunasöök.

Päevakava ja registreerumine.

Mõlema laagripäeva hind koos lõunasöögiga on 20 eurot.

Rohkem infot programmide sisu ja registreerimise kohta on kättesaadav Tartu muuseuminädala veebilehel.