MTÜ Loomus, Eesti Vegan Selts ja Kuulitalu korraldavad 8. ja 9. mail juba kuuenda rahvusvahelise loomaõiguste konverentsi. Virtuaalne konverents on jaotatud viieks alateemaks, näiteks arutletakse konverentsil veganluse ja sotsiaalse õigluse teemadel.

Konverentsil astuvad üles ettekandjad nii Eestist, Soomest kui ka kaugematest riikidest. Näiteks räägib Meri Külm oma ettekandes veganluse kuvandist Eesti veebimeedias. Birgitta Wahlberg tõstatab aga loomade põhiõiguste küsimuse ning tutvustab Soome loomaõigusjuristide seltsi ettepanekut sel teemal.

Konverentsi korraldaja Kadri Tapersoni sõnul on tänavune konverents laia ampluaaga. “Meil on väga lai valik esinejaid ja teemasid, mistõttu leiab igaüks endale midagi huvipakkuvat. Kuna sel aastal toimub konverents ainult veebis, võimaldab see huvilistel valida just endale sobivad ettekanded,” rääkis Taperson.

Ingliskeelne konverents “Animal Futures. Animal Rights in Academia and Activism” on tasuta ja avatud kõigile registreerunutele. Konverentsi keskmes on inimeste ja loomade vaheliste suhete tulevik kiiresti muutuvas maailmas. Konverentsil kuuleb kahe päeva jooksul üle 20 ettekande esinejatelt.

Konverentsile oodatakse kõiki, kes tunnevad huvi loomade ja inimeste vaheliste suhete ning kaasaegsete uurimuste ja mõttemustrite kohta looma- ja looduskaitses. Osalejad saavad jääda kuulaja rolli või esitada küsimusi ja ka oma mõtteid jagada.

Konverentsi programm

Registreerimine (7. maini)

Ürituse link Facebookis