Üle kogu Eesti saadeti Tallinna Loomaaeda 19 tonni kõrvitsaid. Laupäeval peab loomaaed oma igaastast kõrvitsapidu.

Kõrvitsapidu võetakse ette, et rikastada loomade toidulauda ja pakkuda neile huvitava söögivilja näol põnevat uudistamist ja mängulist tegevust.

Kõrvitsapeol serveeritakse loomadele toitu tavapärasest teistmoodi ning loomade reaktsioonid aedikusse pandud uue vilja osas pakuvad põnevat vaatepilti ka külastajatele. Loomade toitmist saab jälgida koos giidide ja talitajatega, kes toimuvat kommenteerivad. Kell 15 oodatakse kõiki soovijaid keskkonnahariduskeskusesse kõrvitsasuppi sööma.

"Me täpset lõplikku kaalu veel ei tea, sest kõrvitsate saatmine pole lõppenud," rääkis kõrvitsapeo projektijuht Signe Kalgan. "Praeguseks on meile saabunud umbes 19 tonni. Kõrvitsaid söövad enamus loomaaia loomi, hiirtest elevantideni. Ainult kaslased ilmselt ei arva kõrvitsast midagi. Lisaks kõrvitsatele on loomaaeda toodud õunu, suvikõrvitsaid, patissone, kaalikaid, peete ja kurke. Ilmselgelt on tegemist rekordaastaga."

Ettevalmistus eelseisvaks peoks sai alguse kevadel, mil loomaaed kutsus inimesi loomadele kõrvitsaid kasvatama. Kampaaniast osavõtt on iga aastaga suurenenud nii eraisikute, lasteaedade ja koolide kui asumiseltside seas. "Õpetajad ja kasvatajad on leidnud selles toreda ühistegevuse. Koos pannakse seeme mulda, koos kastetakse, räägitakse bioloogiast ja sellest, kuidas kõrvits meie toidulauale jõuab," sõnas Kalgan.

Kõrvitsapäev aitab leida lahendust neile aiapidajatele, kes on saanud liiga suure saagi. See aitab võidelda toiduraiskamise vastu ja tuletab meelde ka loomade vajadusi.