Loomade varjupaikade tegevus põhineb suurelt jaolt just vabatahtlikel. Mis paneb üht vabatahtlikku särasilmselt tegema tööd, mis pole just eriti puhas ja teinekord võib olla füüsiliselt ohtlikki, küsisime Varjupaikade MTÜ vabatahtlikult Liis Mallaselt.

Miks sa oled vabatahtlik organisatsioonis, kus tegutsed?

Eks iga vabatahtliku tööst huvitatu valib endale "ameti" selle järgi, mis on südamelähedane, nii minagi. Loomad ja loomadega tegelemine on lapsepõlvest saati meeldinud, aga vabatahtliku töö juures on peale omakasu ehk loomade meeldiva seltskonna boonuseks veel see, et saad teha midagi ilusat ja head. Lisaks on aja jooksul selgunud, et pealekauba on meil ka hirmvahva kahejalgsete seltskond.

Kui kaua sa oled juba vabatahtlik olnud?

Juba nii kaua, et hakkab meelest ära minema. 2017. aasta märtsist.

Mida sa vabatahtlikuna selles organisatsioonis teed?

Kõike, mida palutakse, mida oskan ja millest arvan kasu olevat. Alates koertega jalutamisest kuni kodus arvuti taga uute vabatahtlikega suhtlemiseni.
Osavamad meist teevad ilusaid pilte ja vahendavad loomade lugusid sotsiaalmeedias või pusivad IT-d - töid on seinast seina ja igale maitsele.

Miks võiks tulla vabatahtlikuks inimene, kes hetkel aktiivselt vabatahtlikuna ei tegutse või kes pole kunagi varem vabatahtlik olnud?

Sest vabatahtliku töö on mõnus! Loomadega töötamine on ühtaegu südantsoojendav ja stressi maandav, aga vahetevahel kurb ja riideid määriv.

Olen täitsa kindel, et iga vabatahtliku tööst huvitatu leiab endale koha, kas siis loomade või inimeste juures, kus tema oskustest on kõige enam kasu, ja tegevuse, mis toidab hinge. Minu jaoks pole vabatahtliku töö mitte töö, vaid meeldiv hobi.


Varjupaikade MTÜsse saab minna vabatahtlikuks, lugege täpsemat infot siit.

Foto: Tallinna loomade varjupaiga vabatahtlik Liis Mallas/Varjupaikade MTÜ
Foto: Tallinna loomade varjupaiga vabatahtlik Liis Mallas/Varjupaikade MTÜ