Nähtamatute Loomade aastalõpu annetuskampaania keskendub tänavu kanade heaolu parandamisele. Kampaania kestab 3. detsembrist kuni 31. detsembrini. Tehes sellel ajaperioodil vähemalt 10 eurose püsiannetuse, lisab Nähtamatute Loomade suurannetaja sellele 10 eurot juurde.
- Elurikkus ja looduskaitse
- 4. detsember 2020
- Foto: https://pixabay.com/photos/heart-love-sunset-shape-sign-3147976/
Kantar Emori poolt sel sügisel läbi viidud uuringu tulemused näitavad, et 83% eestlastest arvab, et igas poes peaks olema müügil vabaltpeetavate kanade mune. Sama uuringu kohaselt ei poolda 79% seda, et munakanad elavad puurides. Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad, kes on viimastel aastatel väga aktiivselt tegelenud kanade heaolu teemadega, otsustas sel korral koguda aastalõpu annetuskampaania raames annetusi just kanade heaolu parandamiseks.
“Meie organisatsiooni toetab helde suurannetaja, kes hoolib väga loomade heaolust ning on nõus iga vähemalt 10 eurose püsiannetuse korral annetama omalt poolt juurde 10 eurot. See tähendab, et kui sina teed 10 euro väärtuses püsiannetuse, saame meie kanade abistamiseks hoopis 20 eurot,” selgitas loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad president Kristina Mering.
Kampaania käigus kogutud annetusi kasutab loomakaitseorganisatsioon teavitustöö tegemiseks, reklaamide ülesseadmiseks, kampaania kodulehe ehitamiseks, videote filmimiseks ja monteerimiseks, avaliku arvamuse küsitluste läbiviimiseks, teemakohaste arvamusartiklite avaldamiseks ja infomaterjalide koostamiseks.
“Suurfarmides on kitsastesse ja kõledatesse puuridesse kokku surutud sadu abituid linde. Nad ei näe kordagi oma elu jooksul päikesevalgust. Nad ei saa vabalt liikuda, ega tegeleda loomuomaste tegevustega. Olude sunnil muutuvad nad üksteise vastu agressiivseks. Sinu toetus on meile väga oluline, et lõpuks ometi lõpetada nende tundevõimeliste lindude pidamine kitsastes puurides,” lisas Mering.
Tänaseks on 40% Eesti jaekettidest ja sadakond toidusektori ettevõtet koostöös Nähtamatute Loomadega teatanud üleminekust puurivabade kanade munade kasutamisele.
Oma panuse kanade heaolu tõstmiseks saad anda siit.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta