Juba sel laupäeval, 25. märtsil kutsub loomade eestkoste organisatsioon Loomus kell 11 Aruküla Perekeskusesse Männikäbi ning kell 16 Kostivere Kultuurimõisasse kõiki üritusele “Kahvliga kliimamuutuste vastu!”, et lahti mõtestada toidu mõju keskkonnale, isiklikute toiduvalikute jalajälg ning teadlikud valikud toidupoes

Projektijuht Sanne Org juhib tähelepanu sellele, et väiksemates kohtades võib olla raskem täistaimset (vegan) valmistoitu leida. “Seetõttu tahame tutvustada, kuidas üpris lihtsalt on võimalik toituda taimselt, maitsvalt ja tervislikult. Osalejatele on kingitused, pakume kohvi ja tee kõrvale  maitsvat täistaimset külmlauada ning loosime välja kaks kokaraamatut.”

Töötoas räägib Org keskkonnasõbralikest toiduvalikutest, seostest keskkonna ja toitumise vahel, koos arvutatakse oma toidu keskkonnajalajälg ning koostatakse taimse toidu näidismenüü üheks nädalaks. Tegevust on ka lastele, mistõttu on nemadki väga oodatud. 

Loomuse juures kogukonnapraktikat tegev abiturient Helena Saaremäel avaldab lootust, et projekt paneb inimesi oma toitumis- ja tarbimisharjumusi empaatialikuma, teadlikuma ning vastutustundlikuma nurga alt nägema, sest vegantoitumine on oluline isikliku tervise, keskkonnasäästlikkuse, loomade heaolu, kasvava elanikkonna toitmise ja eetiliste kaalutluste jaoks.

Loomus ja selle veganprogramm Taimsed Valikud algatasid Aktiivsete Kodanike Fond / Active Citizens Fund Estonia toel haridusliku projekti “Kahvliga kliimamuutuste vastu”, ning projekti eesmärgiks tõsta inimeste teadlikkust nende  toitumisharjumuste mõjust ümbritsevale keskkonnale ning kogu planeedile. Alates selle aasta märtsist korraldab Loomus vähemalt 8 üritust väiksemates Eesti asulates. Projekti kohta saab lähemalt lugeda siin: taimsedvalikud.ee/kahvliga.