Nädalavahetusel toimuval Luige Maaelu Näituslaadal tutvustatakse Eestis aretatavaid veisetõuge ning piimalehmade tutvustamiseks on eriväljapanek, tähistamaks 2. kohta Euroopa piimatoodangu arvestuses lehma kohta.

  • Maamajandus
  • 9. mai 2018
  • Foto: Vasikate jootmine. Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu

Eestis aretatavate veisetõugude tutvustamise korraldab Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu, mille juhatuse esimees Tanel Bulitko sõnutsi on fookuses just piimaveised, kuna 2017. aasta Euroopa riikide lehmade piimatoodangust selgus, et Eesti on piimatoodangult ühe lehma kohta Euroopas teisel kohal, keskmise toodanguga 9159 kg, mis teeb 30 kg piima päevas.

Eesti piimalehmade tutvustamiseks on näituslaadal eriväljapanek. Külastajad saavad tutvuda eesti holsteini tõu aretamislooga ning näha, mida ja kui palju lehmad söövad ja joovad ning lüpsavad. “Tutvustame Eesti tõuveiste eksporti, mis on peamine Eesti ekspordiartikkel tõuloomakasvatuses,” lisas Luige Maaelu Näituslaada peakorraldaja Koit Põld, kelle sõnul on näituslaadal esindatud enamus Eestis kasvatatavatest piima- ja lihaveise tõugudest.

Luige Maaelu Näituslaat toimub 11. - 13. maini. Lisainfo www.luigelaat.ee.