14.-18. novembrini tähistavad Tartu Ülikooli mäluasutused akadeemilise pärandi päeva, mis sel aastal võtab fookusesse TÜ varade sajanditaguse evakueerimise Venemaale ja Vabadussõjale järgnenud reevakueerimise Tartusse.

Laupäeval, 14. novembril kella 13-16 toimub Tartu raudteejaamas TÜ mäluasutuste ühine rännak põnevasse minevikku. Üritusel "Venemaale ja tagasi: 100 aastat Tartu ülikooli varade evakueerimisest" toome teile näha haruldasi esemeid, mis I maailmasõja ajal rongidega Venemaale viidi, kuid hiljem tagasi Tartusse toodi. Näha saab ka sündmusega seotud fotosid, kuulda huvitavaid juhtumeid ja mälestusi evakueerimisest ja reevakueerimisest. Meeleolu loob ajastule omane puhkpillimuusika.

Kolmapäeval, 18. novembril avavad kõigile huvilistele oma uksed loodusmuuseumi ja botaanikaaia hoidlad. Loodusmuuseumis (Vanemuise 46) algab kell 17.15 lühiesitlus "Loodusmuuseumi hoone enne ja pärast I maailmasõda" ning kell 17.30 toimub ekskursioon geoloogia- ja zooloogiahoidlatesse. Botaanikaaias (Lai 38) tutvustakse kell 17.15 näitust "Voronežist tagasi saadud varad" ning kell 17.30 toimub ekskursioon botaanika- ja mükoloogiahoidlatesse.

Kõik üritused on tasuta.

Akadeemilise pärandi päeva korraldavad TÜ muuseum, TÜ kunstimuuseum, Tartu tähetorn, TÜ loodusmuuseum ja botaanikaaed, TÜ raamatukogu, puhkpilliorkester Tartu, Tartu Üliõpilasteater ja Viasat.