Tartu loodusmaja on külastamas teravmokk-ninasarvik Murray. Sellega seoses tulevad seekord esitamisele karmimad filmid salakaubandusest elevandiluu ja ninasarvikute sarvedega ning lisaks hobuste võitlusest elu ja surma pärast. 

13. Matsalu loodusfilmide festivali võidufilmid

Tartu loodusmajas (Lille 10), 26. jaanuar kell 18.00.

Aafrika Metsik Lääs – Namibia kõrbehobused / Africa's Wild West - Stallions of the Namib Desert. Režissöör  Franz Leopold Schmelzer (Austria, 51 min). Festivali kiituskiri.

1918. aastal, pärast Saksa - Lõuna-Aafrika sõda lasti hobused, keda enam ei vajatud,  Namibia kõrbe. Kuidas nad seal maailma kõige kuivemas ja karmis paigas ellu jäid? Imekombel elavad nad seal tänapäevalgi, pidevalt kõrbe ületades hõredate rohulaikude ja vee otsingul.   Karm film, mis räägib hobuste ellujäämisvõitlusest maal, kuhu nad tegelikult ei kuulu.

Treiler

Viimane haarang /  Gambling on Extinction. Režissöör Rita Schlamberger (Saksamaa, 52 min). Žürii eriauhind.

See lugu räägib ahnusest ja halastamatust võitlusest piiratud ressursi, elevantide ja ninasarvikute pärast. Tegelikult on see  globaliseerumise varjukülg: elevandiluu  ja ninasarviku  sarv on saanud tulusaks müügiartikliks.  See on 20 miljardi dollarise aastakäibega äri, kõige tulusam pärast narko- ja relvaäri ja selle on üle võtnud võimsad,   askelt relvastatud rahvusvahelised sündikaadid. Karm film, ei sobi väiksematele lastele ja õrnahingelistele.

Treiler

Ingliskeelsetel filmidel sünkroontõlge eesti keelde. Pilet: 4 eurot ja 2 eurot (õpilased, üliõpilased, õpetajad, pensionärid). Tartu Loodusmaja õpilastele tasuta.

13. Matsalu loodusfilmide festival toimus Lihulas 16. – 20. septembril 2015. Novembrist aprillini pakume võimalust osa saada festivali filmidest Tartu loodusmajas.