Teisipäeval, 23.aprillil kell 18.00 toimub Tartu loodusmajas järjekordne MAFF loodusfilmiõhtu. Esimene neist jälgib sookure rändu Eestist Etioopiasse 6000 kilomeetri jooksul, teises filmis saame lähemalt tuttavaks kõige mõjuvõimsama köögiviljaga masstootmises – tomatiga.

  • Keskkonnaharidus
  • 16. aprill 2019
  • Foto: https://pixabay.com/photos/sony-lens-walimex-camera-1455032/

VABA NAGU KURG / FREE AS A CRANE

Režissöörid Lamoureux Maxence, Devroute Arnaud (Prantsusmaa), 62 min

Festivali parima etnograafilise filmi eriauhind.

Eestist Ukraina, Türgi ja Iisraeli kaudu Etioopiasse – sookure ränd läbi Euroopa, peakangelaseks sookurg Ahja 5. Kurg on rahu ja vabaduse sümbol, ta on vaba ja läheb, kuhu vaja minna – autorid jälgivad tema teekonda … 6000 kilomeetrit. Inimeste teel on palju riigipiire, poliitilisi probleeme, geograafilisi konflikte. Läbi looduse saavad inimesed unistada rahust ja vendlusest. See dokumentaalfilm pakub vabaduse kogemust kaootilises maailmas. Filmis osalevad eesti ornitoloogid Ivar Ojaste, Urmas Sellis ja meie hulgast lahkunud Aivar Leito.

Treiler

 

PUNASE KULLA IMPEERIUM/ THE EMPIRE OF RED GOLD

Režissöör Jean-Baptiste Malet (Prantsusmaa), 54 min

Maailma enimtarbitud aedviljal on rääkimata lugu. Tomati muutumine tööstuslikuks tooraineks eelnes majanduse globaliseerumisele. Tomat on aluseks paljudele toodetele: ketšup, pizza kaste, joogid, külmutatud toidud, supid… Alates 1897. aastast, kümme aastat enne seda, kui Ford alustas autode masstootmist, hakkas Heinz juba tomateid purkidesse panema. Firma oli üks esimesi, kes mõistis brändingu jõudu. Nad keelasid ametiühingud, kehtestasid ühtsed tootmisstandardid ja lõid geneetikalaborid, mis tagavad identsete tomatite istandused üle kogu maailma.

Treiler

Võõrkeelsetel filmidel on eestikeelsed subtiitrid.

Pilet: 4 eurot ja 2 eurot (õpilased, üliõpilased, õpetajad, pensionärid). Tartu Loodusmaja õpilastele tasuta.

Foto: Kuvatõmmis
Foto: Kuvatõmmis