Reedel, 20. septembril ja laupäeval, 21. septembril näitab Matsalu Loodusfilmide Festivali raames Tallinna loomaaia keskkonnahariduskeskuses kolme loodusfilmi. Filmid on tõlgitud eesti keelde ja kõigile TASUTA!

Reedel, 20. septembril:

  • Kell 17:00 Praidi sünd
  • Kell 18:00 Jõulusaar ja kookosevargad
  • Kell 19:00 Bioko kadunud kuningad

Laupäeval, 21. septembril:

  • Kell 14:00 Praidi sünd
  • Kell 15:00 Jõulusaar ja kookosevargad
  • Kell 16:00 Bioko kadunud kuningad

Praidi sünd / Birth of a Pride, Lõuna-Aafrika / Pikkus: 44’

Selindas, Botswanas, olid lõvid kütitud peaaegu väljasuremise äärele, kuid tänu kaitsele on nende arv nüüd kasvanud kahelt kuuekümnele. Film jutustab uskumatu ja südantsoojendava loo lõvide ellujäämisest. Jälgitakse kuut lõvikutsikat, kuidas nad õpivad  elama, suhtlema, maailma tundma ja ellu jääma Aafrika paradiislikus looduses.

Jõulusaar ja kookosevargad / Realm of the Robber – Christmas Island, Saksamaa / Pikkus: 50’

Film jutustab väheräägitud loo Jõulusaarte kuulsatest krabidest – kookosevarastest (Birgus latro). Ehkki neile külge jäänud nimi päris õiglane pole, on nad siiski saare pärisperemehed.

Bioko kadunud kuningad / Herrscher Einer Vergessenen Welt Biokos Drills / Pikkus: 56′

Kesk-Aafrika rannikul on üksik saar, kaetud ürgsete vihmametsadega ja ümbritsetud tumedate ookeanivetega, kus elab arvukamalt liike kui üheski teises paigas Maal: BIOKO. Selle maa valitseja on üks maailma vähemtuntuid primaatide liike – drill. Saart ümbritseb musta liivaga rannajoon, hiiglaslike merikilpkonnade iidne pesitsuspaik. See film uurib drillide salajast elu ja nende salapärast saarekodu, jälgib üht drilliperet ja nende vastsündinut, kes avastab seda troopilist paradiisi esimest korda.