17. Matsalu loodusfilmide festival toimus 18.-22. septembril 2019 Lihulas ning Tartu loodusmajas linastub uuesti järgneva poole aasta jooksul võistlusprogrammi paremik. Edaspidi toimuvad Tartu MAFF filmiõhtud novembrist aprillini iga kuu teisel ja neljandal teisipäeval kell 18.

Ootame teid esimesele filmiõhtule juba sel teisipäeval 12.novembril, kui linastub festivali peapreemia võitnud film!

Liitu filmiõhtuga Facebookis
MAFF filmiõhtute kava Tartu loodusmaja kodulehel


12.11.2019 kell 18:00

Grand Prix
Publiku auhind

HAIDE HÄVING / SHARKWATER EXTINCTION, USA
85 min
Režissöör Rob Stewart

ŽÜRII: Sel filmil on selge ja jõuline looduskaitsealane sõnum ning see näitab ühe eriti silmapaistva isiksuse emotsionaalset pühendumist ja kartmatut lähenemist. Film on tehtud väga hea uuriva ajakirjanduse vaimus ja kujutab endast haruldast näidet geriljadokumentaalist. See suunab tähelepanu inimeste jõhkrale ja aplale käitumisele, mis hävitab bioloogilist mitmekesisust, ning kutsub meid kõiki tegudele.

Sünopsis: Avastanud, et haisid jahitakse väljasuremiseni – aga koos nendega hävitatakse ka meie elu tugisüsteem – asus aktivist ja filmitegija Rob Stewart ohtlikule teele haide tapmise peatamiseks. Uurides haide ja raha liikumist raskestijälgitavas piraat-kalatööstuses, paljastab Stewart mitme miljardi dollari suuruse skandaali, mis teeb meid kõiki kaasosalisteks maailma suurimas eluslooduse massimõrvas.

Filmi koduleht.
Treiler

Pilet: 4€ ja 2€ (õpilased, üliõpilased, pensionärid).
Tartu Loodusmaja õpilastele tasuta.

Tartu loodusmajas toimuvatel MAFF filmiõhtutel on võõrkeelsetel filmidel eestikeelsed subtiitrid.