Millega tegeleb Eesti Metsloomaühing? Metsloomade aitamisega, kui nad on sattunud hädaolukorda. Inimeste nõustamisega, kui nad ei oska midagi arvata, kas nende õuele sattunud linnupoeg vajab abi või tunneb ennast kõige paremas seisundis. Metsloomaabi võttis kokku eilse, 15. juuni päeva teated, et saaksite aimu millega ühingus igapäevaselt tegeletakse..

15 juuni. Infotelefonile vastab Anneli Sinirand

8.54 Keibus tõi kass jänesepojad koju, Kaarel toimetab kaks jänkut Angela Valusheva juurde.
9.44 Kaks üleskasvatatud tihasepoega läksid Angela juurest vabadusse.
9.54 Agne annab teada et Tallinnas Telliskivi tn on rebasepoega kes tundub olevat nälginud. Tekib küsimus et kes üldse Tallinna linnas metsloomi püüab sest siiani seda teinud jäägriga olevat linn lepingu lõpetanud… Meie jaoks on see ootamatu ja halb uudis.
10.01 Katre teatab Tartus vana Atlantise ees olevast vigastatud linnupojast. Selgub, et lind on lennanud aknasse ja saanud põrutuse. Angela Valusheva juhendab. Lind toibub ja lendab ära.
10.04 Ave teavitab et Saaremaal Kõrgkülas jäi nirgiema auto alla, poeg on elus. Hedi võtab poja enda hoole alla
10.52 Kristi teatab et koduaiast on leitud linnupoeg, kellel midagi viga. Fotolt vaatab vastu puukoristaja. Angela juhendab leidjaid kuidas lindu turgutada. Lind toibub ja lendab edasi.
11.26 Nõudlik kõne Tallinna Päästekomandost – kuhu panna pääsukese moodi lind. Mees on nördinud, et meil polegi kogumispunkti kuhu saaks linnu lihtsalt viia ja lisaks me küsime veel ka küsimusi. Merilin Laud on nõus linnu vastu võtma.
11.29 Teavitatakse et Türi raudteejaamas liigub viga saanud jalaga vares. Palume saata video.
11.49 Antakse teada et Viimsis vajab abi hoopis kass, kelle on kinni püüdnud rebasekutsikad. Virge Võsujalg leiab kassile abistajad.
11.58 Tallinna Päästekomandost saadud piiritaja läheb Merilini abiga lendu.
12.16 Lilia annab teada et Ilmatsalu tiigil elanud pardiemal tundub olevat midagi jalaga viga, ei saa kõndida. Pardiisa on koos poegadega tiigilt lahkunud. Signe Widacki võtab asja ajada.
13.45 Roland teatab et Pärnumaal jäi pardipere auto alla ja neli poega on elus. Kadi Busch asub asja ajama.
13.50 Egert annab teada et Kaareperes Jõgevamaal lebab hoovis rebasekutsikas kes niutsub ja ema näha pole. Seis on halb, poole tunni pärast rebasekutsikas sureb.
14.27 Tallinnas Paavli tn Maxima juurest on leitud rebasekutsikas. Tallinna varjupaik on nõua järele minema aga palub rebase kohe edasi viia. Katrin Idla asub koordineerima, Kristi Meikar viib repsi kliinikusse.
14.30 Teatatakse et Haapsalus on rõdul teist päeva lennuvõimetu tuvi. Liis Eltmaa võtab enda peale.
14.57 Julia teavitab et Mustamäel on parklas linnupoeg. Pildilt vaatab vastu rästas ja ta jääb leiukohta. Läheduses on näha ka teisi rästaid.
15.24 Ester annab teada et Lääne-Virumaal on suvekodu krundile ennast sisse seadnud jänesepere väikeste poegadega. Mure selles et sõidetakse maale ja kaasas on ka koer. Anneli lepib kokku, et koer on esialgu rihmas ja jäneseemale antakse aega poegade äraviimiseks.
15.39 Marika annab teada et Juurus jookseb taluhoovis ringi rebasepoeg või koguni mitu. Ema näha pole ja kardavad et ema surnud. Anneli soovitab sõbralikke võtteid iseseisvat elu alustavate rebasepoegade taluhoovist väljameelitamiseks.
16.22 Kaido annab teada et Lasnamäel on autotöökoja platsil olnud auto kapoti alt, mis eile parandamiseks töökotta aeti, leiti hommikul linnupesa viie pojaga. Pojad on elus ja ajavad suud lahti. Soovitame pesa kasti sisse panna ja õue viia ning jälgida kas linnuvanemaid on tiirutamas näha. Kadi Busch jälgib olukorda.
16.35 Pavel Peetri alevikust annab teada et lapsed leidsid eile õhtul linnupoja kes on täna ikka samas kohas. Suled on ainult tiibadel ja ilmselgelt vajab abi. Anneli annab esmaseid soovitusi linnukese aitamiseks. Leidjad on valmis Signe Kalk juhiste järgi ise abistama.
17.16 Tatjana teatab Lasnamäel vigastatud tiivaga suurest kajakast. On valmis ise aitama vastavalt juhistele.
18.00 Karina Kimask võtab Lasnamäe tibud enda hoole alla, linnuvanemad kohale ei ilmunud, kaks on juba pesas surnud.
18.17 Tallinnas Tammsaare tee 107 antakse teada surnud kajakast. Suuname 1313.
19.30 Olesia Raag viib rebase Tiu Tuppuri hoole alla.
19.38 Leana teavitab Sakust autotee äärest leitud vaevaliselt roomavast siilist, kellel ninast tuleb verd. Leana viib siili ise Nõmmele arsti juurde. Anneli Sinirand võtab siili enda hoole alla, siil on väga halvas seisus.
19.42 Andra teavitab Stockmanni lähedal hoovi kukkunud vigastatud kajakast. Õnneks on teavitaja ise valmis kajakale abi osutama, sest enne esmaspäeva ei ole meil võimalik kajakat kliinikusse suunata.
22.45 Ave teavitab Nõmmelt leitud siilist, kes veab tagumist jalga järgi. Ave Põlluaas toob siili Katrin Idla juurde hoiukodusse.
23.33 Mattias teavitab Mähel auto alla aetud siilist. On mures ja küsib kas siilidel võivad juba olla pojad. Palume kontrollida kas tegemist oli emase või isase siiliga. Siilidel on praegu juba pojad tõesti ja kui tegemist oli emase siiliga siis on võimalik et tal on kuskil pesas pojad.

Päev on läbi.
Täname südamest kõiki meie vabatahtlikke, kes iga päev annavad endast kõik, et Eestimaa linnades, asulates ja teedel hättasattunud metsloomad saaksid abi!
Täname südamest kõiki meie toetajaid - vaid tänu teile on meil võimalus Eestimaa metsloomi aidata, ravida ja üles kasvatada!

________________________________
Eesti metsloomade aitamiseks helista palun:
nr 9009933 - annetad 5€
nr 9009955 - annetad 25€
(kuula palun kogu jutt ära, sest muidu annetust ei toimu!)
Annetuse võid teha ka pangakontole: Eesti Metsloomaühing MTÜ EE952200221067573100 Selgitus: Metsloomade abistamiseks