Kas olete kunagi mõelnud, kui palju erinevaid kanamune teil tegelikult osta on võimalik.  Bioneeri vabatahtlik kaasautor Eve Veiermann pani kokku nimekirja munaostuvalikute paljususest vastavalt inimeste ostusoovidele.

Loetelu koostamisel on arvesse võetud munade päritolumaad, pakendi taaskasutamise võimalusi,  pakendist loobumise võimalusi, kanade pidamise tingimusi, munade rikastatuse astet, munade hinda, värvust ja suurust. Loomulikult on arvestatud ka inimest, kes mune ostab.

Inimene, kes hindab pakendite taaskasutust ja vaatab materjali.

Temale sobivad kõik taaskasutatud paberist munakarpides munad, kuna koju minnes saaks ta neid karpe omakorda kas põletada või konteinerisse visata või sõbrannale koguda.

Inimene, kes vaatab hinda, aga kellele pakend, päritolumaa ja kanade heaolu ei ole tähtsad.

Tema otsib mune soodsama hinna alusel. Munade hinnad algavad 89 eurosendist kümne munaga karbi eest. Pakendatud on odavad munad nii papist, polüsteroolist kui ka läbipaistvast plastikust karpidesse. Päritolumaa võib olla erinev - mõnikord Eesti, Soome või Poola, teinekord Läti või Leedu. Kindlasti on turu odavamad munad puurikanamunade munad.

Inimene, kes hindab kanamuna suurust.

Tema jälgib pakendil olevaid suuruse tähiseid. L-suurusega munade hinnad algavad  pooleteisest eurost kümne munaga karbi eest.

Inimene, kes sööb kanamuna vähe, kuid ostab neid alati "täiustatuna".

Selline isik valib mune temale oluliste mõistete järgi,  milleks võivad olla "vitaminiseeritud", "oomega 3 rasvahapetega", "kollased", "valged", "värsked" või "ekstra". Mõned neist näitajatest ei anna tegelikult mitte midagi kvaliteedile juurde.

Inimene, kes on kanamunale allergiline.

Tema valib tavaliselt tavaliselt vutimunad.

Inimene, kellele kanamuna värv on oluline.

Sarnaselt muna suurusele on müüdid teatud värvi kanamunade kohta täitsa olemas. Värvieelistusega klient vahetab pigem tootjat, hinnaklassi, suurust ja päritolumaad, aga mitte värvust.

Inimene, kes fännab talumune.

Teatud inimesed eelistavad ainult taludest ja kodumajapidamisest ostetud mune. On kliente, kes on veendunud, et kuke olemasolu karjas, teeb muna paremaks.

Inimene, kes hoolib kanade pidamise viisist.

Kui kanade pidamise viis on inimesele tähtis, siis vaadatakse pakendilt tähistust. Need tähistused on paika pandud üle Euroopa ja on muutumatud.

0 - tunnustatud ökomunad ja mahemunad.

1- vabalt peetavate kande munad. Kanad on laudas lahtiselt, kuid siiski masstootmise omad. Sama number on ka talunikul, kes käib turul müümas. See number antakse PRIA poolt ja on igaühel, kellel laut on kanamunade müügiks ametlikult registreeritud.

2 - õrrekanade munad. Tavaliselt grupipuurides elavate kanade munad. Puurid on täiustatud õrtega ehk üks loomuomane vajadus lindudel on rahuldatud, samuti on neil rohkem ruumi, et ringi liikuda. Hetkel on saadaval ainult Läti ja Leedu tähisega mune.

3 - puurikanamunad. Pole tähtis, mis karbi peale lisaks kirjutatud on, pidamise viis on ikka sama.

Inimene, kes hindab päritolumaad.

Poelettidel on olemas lisaks Eesti tootjatele ka Poola, Soome, Läti ja Leedu kanamune. Inimene, kes on kodumaise toidu patrioot, valib alati EE-tähistusega munad ja lisaks siis kas värvi, hinna vms omaduse.

Inimene, kes hindab ökomune.

Selle ostuga toetatakse Eestimaa talunikke ja loomade heaolu, taaskasutatakse pakendeid või ei toodeta neid üldse juurde, ehk ostetakse pakendamata mune.  Ökomunad on munadest kõige puhtam toode. Nii pakendatult kui pakendamata on tegemist kõige kallimate munadega.