Minikonverents: Plastinnovatsioon

SPARK Makerlab MTÜ
PRESSITEADE
11.11.2016


SPARK Makerlab MTÜ korraldab 24.novembril 2016 Tartu südalinnas (Narva mnt 3) väikese info- ja aruteluõhtu. Ürituse käigus arutletakse, mida saab teha, et plastjäätmete olukorda parandada. Räägitakse juba töötavatest innovatsioonilistest ideedest ning tutvustatakse Makerlabi initsiatiivi muutmaks plastjäätmete ümbertöötlemine ka Tartus kättesaadavamaks.

Minikonverentsi eesmärk ei ole mitte heietada selle üle, et maailm upub prügisse, vaid näidata, mida põnevat juba tehakse plastjäätmete vähendamiseks ja mida saab veel teha. Räägitakse sellest, mis saab jäätmetest pärast seda, kui meie need prügikasti viskame (Ragn Sells), kuidas plastjäätmeid saab taaskasutada (Pakendiringlus MTÜ), ühekordsete plastjäätmete vähendamisest festivalidel (Topsiring MTÜ) ja laborites tekkiva plasti taaskasutamisest (Rohelabor MTÜ). Sõna võtab ka SPARK Makerlabi esindaja, et tutvustada plaani ehitada enda plasti ümbertöötlemise masinad ning seeläbi suurendanda plasti taaskasutamist Tartus. Samuti toimuvad väikesed töötoad näitamaks, kuidas saab jõuludele mõeldes nii mõndagi kodustes tingimustes taaskasutada.

Minikonverentsil: Plastinnovatsioon loodetakse sütitada inimesi loodussõbralikumalt käituma, näidatakse mõningaid nippe, kuidas seda teha ning kutsutakse üles kaasa elama ning osa võtma SPARK Makerlabi plasti ümbertöötlemise plaanidest.

Minokinverents toimub 24. novembril Tartus SPARK hoones (Narva mnt 3), algab kell 18.00 ning orienteeruvalt saab läbi kell 21.00. Üritusele on oodatud igast vanusest huvilised. Infoõhtu on tasuta. Lisainfot võib leida ürituse lehelt: https://www.facebook.com/events/1180311262039123/

SPARK Makerlab on üsna uus ettevõtmine Tartus. Nimelt on tegu kohaga, kus väikese tasu eest saavad inimesed või väikesed ettevõtted kasutadaolemasolevaid tööriistu ning endale midagi meisterdada. Koha eesmärk on kokku tuua isetegemisest (DIY) huvitatud inimesed misiganes valdkonnast, anda neile koht ja võimalus nokitsemiseks ning uute ja veel põnevamate ideede genereerimiseks. Rohkem võib asutuse kohta lugeda vastavalt kodulehelt: www.makerlab.ee.Lisainfo:
Tarvo Metspalu
Juhatuse liige
SPARK Makerlab
55546770
tarvo@makerlab.ee

või
Elen Kontkar
5241033
elen@makerlab.ee