Mondo jätkab toiduabi pakkumisega Ukrainas. Septembris jõudis 500 toidukomplekti abivajajateni vabastatud Izyumi ja Balaklia linnades. Mondo lähetatud humanitaarabi jõuab ka Harkivi oblasti taasvabastatud aladele ning teistesse kriitilistesse piirkondadesse - Luhansk, Donetsk, Harkiv, Kiiev, Tšernihiv, Zaporižžja, Sumõ, Dnipropetrovsk.

Mondo alustas humanitaarabi lähetamist Ukrainasse veebruari lõpust ning praeguseks hetkeks on saadetud toiduabi kogus suurem kui 370 tonni. Mondo saadetised on katnud kokku 350 000 inimese päevase toiduvajaduse. Suve jooksul liiguti samm-sammult Eestist saadetavalt toiduabilt üle Ukrainast ostetavale toiduabile. Hügieenitarvete ning toiduainete ostmine kohapeal vähendab kohaletoimetamise kulusid ning toetab kohalikku majandust. Toidupakke komplekteerib Mondo uus partner Ukrainas 4myUkraine ja toimetab abivajajateni pikaajaline partner Vostok SOS.

Laiahaardelisema mõju saavutamiseks on Mondo alustanud koostööd veel mitmete uute partneritega Ukrainas – nendeks on Real Ukrainians Zõtomõris, Sincere Heart Lvivis ja Dobrobat Kiievis.

Zõtomõris tegutsev Real Ukrainians keskendub sisepagulastele. Zõtomõri oblastis on umbes 400,000 sisepõgenikku, kelledest kolmandik on lapsed. Mondo toel korraldati sisepõgenikest lastele psühholoogilist tuge pakkuv suvelaager. Lisaks pakub Real Ukrainians Mondo toel abi distantsõppe korraldamises ning tegeleb annetatud riiete jagamisega enne saabuvat talve.

Sincere Heart MTÜ Lvivist viib ellu U.care projekti, mille eesmärk on osutada psühholoogilise toe teenuseid sõjas kannatanud ukrainlastele. Mondo toetab 600 konsultatsiooni läbiviimist ning plaanib selles valdkonnas ka edasist koostööd.

Dobrobat on Ukraina vabatahtlik liikumine, mille eesmärgiks on üles ehitada vene vägede poolt hävitatud linnu ja infrastruktuuri. Dobrobat alustas Mondo rahalisel toel kolme maja taastamist Kiievi oblastis Gorenkas ja Gostomelis. Mondo plaanib ülesehitustööde toetamise jätkamist ning laiendamist. 

Mondo jätkab ka haridustegevuste ning demokraatlike protsesside toetamist Ukrainas. Nii toimus Mondo algatusel Ukraina haridusvõrgustiku koolijuhtide ja õpetajate suvekool ning septembris ühepäevane Ukraina Arvamusfestival Dnipros. Mondo Ukraina suunalistest tegevustest saab rohkem infot siit.

"Talv Ukrainas saab olema keeruline, seda nii peavarju, kütte, hariduse kui ka majandusliku toimetuleku mõttes. Peame kõik koos pingutama, et ukrainlasi nende elu raskeimal talvel toetada," ütles Mondo juhatuse liige Triinu Ossinovski. 

Mondo jätkab annetuste kogumist mitmekülgse ja pikaajalise humanitaarabi andmiseks Ukrainas. Annetusvõimalused on siin.