29. ja 30. jaanuaril toimus Mondo ja DD StratLabi koostöös noorte kliima ja rände teemaline ajurünnak. Ajurünnaku võiduideedeks osutusid rändetaskuringh''ling, Eesti toodete saatmise teenus väliseestlastele, äpp emotsiooniostude vähendamiseks ja kohaliku kooli kasvuhoone taasehitamine. 

Ajurännaku eesmärgiks oli julgustada noori rände ja kliima väljakutsete lahendamisel initsiatiivi võtma ja anda neile võimalus reaalseid lahendusi ellu viia. Neli kõige läbimõeldumat  ja silmapaistvamat projekti said toetuseks 1000€ ja mentori abi lahenduse elluviimiseks järgnevate kuude jooksul.

Rände teemal võitis Saku Gümnaasiumi meeskond Leek noorte ränderinghäälingu ideega. Noored plaanivad intervjueerida erinevaid Eestis elavaid välismaalasi ja sellega aidata kuulajatel paremini mõista sisserändajate olukorda. Võnnu Keskkooli meeskonna Rännumehed võiduidee on luua Eesti toodetega pakikeste teenus, mis aitaks väliseestlastel hoida sidet kodumaaga. 

Kliima teemal võitsid auhinnad meeskond KVARD Toila Gümnaasiumist ja meeskond M.E.M.M. Gustav Adolfi Gümnaasiumist. Esimese tiimi võiduidee on taaselustada kooli kasvuhoone, kus õpilased saavad ise toitu kasvatada ning kogeda, millised on kohalike saaduste eelised välismaiste toiduainete ees. Tiimi M.E.M.M. idee on arendada välja äpp, mis aitaks noortel teadvustada ja vältida emotsioonioste.

Osalenud meeskondade hulgast tõusis ka palju teisi potentsiaalikaid ideid, näiteks sisserändajatega ühiste huviringide korraldamine, rattasõbraliku kooli loomine ja koolitarvete laenutamise süsteem. 

Mondo maailmahariduse suuna juhi Diana Tamme sõnul näitas ajurünnak, et eesti noored on julged kaasamõtlejad: “Soovisime panna eesti noori nägema võimalusi, kuidas igaüks meist saab globaalsete väljakutsete lahendamiseks midagi ära teha. Kõik osalenud tiimid tulid välja konkreetsete projektiideedega, milledel on tugev potentsiaal realiseeruda. Žürii on veendunud, et me kuuleme nendest algatustest ka tulevikus.”

Võiduideid aitavad järgmiste kuude jooksul edasi arendada neli mentorit: Tallinna Ülikooli vanemteadur ning jätkusuutliku arengu dotsent Mihkel Kangur, Prototroni tegevjuht Jana Budkovskaja, Sotsiaalkindlustusameti teenusejuht Liis Paloots ning Tartu Ülikooli Aasia keskuse kommunikatsioonijuht Heidi Maiberg. Iga võidutiim saab endale ühe mentori, kellega videokohtumiste teel idee elluviimist arutada.