Nova Kahhovka tammi õhku laskmine seab ohtu kümnete tuhandete inimeste elud, kes on juba niigi sõjast räsitud ja kurnatud. Ukraina vajab abi inimeste evakueerimisel ning ümberasustatud inimeste toetamisel. Annetused on väga oodatud igas suurusjärgus - igast eurost on abi. 

Annetuste abil evakueerib Mondo koostöös oma pikaajalise partneriga Vostok SOS inimesi üleujutatud Hersoni piirkonnast turvalisematesse paikadesse. Lisaks on annetused hädavajalikud ümberasustatud inimeste toetamiseks turvaliste varjupaikade ja muu eluks vajalikuga, näiteks madratsid, tekid, puhas joogivesi, jm. 

Üleujutusest on erinevatel hinnangutel mõjutatud kümned tuhanded inimesed. “Evakuatsiooni teeb keeruliseks asjaolu, et piirkonnas ei ole peatunud aktiivne sõjategevus,” sõnas Mondo Ukraina humanitaarabi tegevuste juht Erika Tšerkašina.

Mondo pikaajaline partner Vostok SOS on üleujutuse piirkonnas kohapeal ning alustanud inimeste evakueerimisega, abistades nii üksikisikuid, lastega perekondi, koduloomi, eakaid kui ka puuetega inimesi. Vostok SOS on üks väheseid organisatsioone Ukrainas, mis suudab evakueerida puuetega inimesi ning meeskonnal on pikaajaline kogemus evakueerimisega kriisipiirkonnast alates 2014. aastast.

“Hersoni oblastis on aktiivne sõjategevus käinud juba üle aasta ning piirkond on täna osaliselt deokupeeritud. Inimesed on pidanud harjuma pideva ohuga ning olles sellest niigi kurnatud, peavad täna tegelema üleujutusest tingitud hävinguga,” ütles Erika Tšerkašina. Lisaks on taustal ka võimalik oht Zaporižžja tuumaelektrijaamale.

Annetusvõimalused:

Mondol on pikaajaline kogemus Ukrainas töötamisega, abistades Ida-Ukrainat humanitaarabiga juba aastal 2014 ning toetades mitmekülgselt riigi haridusvaldkonna arengut. Täiemahulise sõja puhkemisest alates 2022 on Mondo abistanud Ukrainat mitmekülgselt, toetades ukrainlasi kiireloomulise humanitaarabiga alates toidupakkidest generaatorite ja evakueerimiseni. Lisaks toetab Mondo erinevate tegevuste kaudu laste ja täiskasvanute vaimset tervist, haridustegevusi ja ülesehitust. Loe Mondo tegevustest Ukrainas Mondo veebist.