MTÜ Kasside Turvakodu on eraalgatuslik ja majanduslikult iseseisev organisatsioon hätta sattunud või hooletusse jäetud kasside abistamiseks. Kasside turvakodus ja hoiukodudes ootab pidevalt oma päriskodu 150-200 tänavatelt leitud ja hoolimatute loomaomanike hüljatud kassi ja kassipoega. Kassid jõuavad loomasõpradeni otse tänavatelt, heade inimeste kaudu erinevatest kohtadest, Eesti Loomakaitse Seltsi kaudu, samuti loomakliinikutest, kuhu sageli sõbralikke ja toredaid kasse magamapanekuks tuuakse. Igal loomal on oma lugu, tavaliselt on lugu väga kurb. Loomakeste eest kannavad hoolt 10 kuni 15 kassisõbrast vabatahtlikku, kes teevad seda põhitöö kõrvalt oma vabast ajast ja sageli ka oma raha eest.

"Kuna Kasside Turvakodu on vaid annetustel põhinev ühing, siis on ilmselt sõnadetagi selge, et meie rahalised vahendid on üpris kesised. Oleme oma annetuste osas väga paindlikud ning päris kindlasti võivad meile annetatud asjad olla kasutatud. Enamasti nad seda ongi," selgitab Bioneerile MTÜ Kasside Turvakodu esindaja.  

"Kõige sagedamini on meil tekstiilidest vaja vanu tekke, pleede, patju, voodipesusid, saunalinasid, mida saame kassidele pesade tegemisel kasutada või neile transpordipuuri pehmenduseks panna, kui on vaja arstil käia. Kõige rohkem lähebki meil vaja just pleede - pehmeid ja mõnusaid, sest teadagi meeldib kassidele ju üle kõige maailmas magada. Pleedid on tavaliselt täpselt sobiva suurusega, mitte väga paksud ning mahuvad kenasti kassidele pesadesse. Talvisel ajal kasutame ka paksemaid tekke, mida sätime kamina ümber. Kuna meie turvakodu asub keldrikorrusel, siis on seal küllaltki jahe. Kaminat küttes saab tuppa veidi soojust ning kassidele meeldib siis paksude tekkide peale pikali visata ja sooja käes varbaid sirutada."

Pidevalt on tarvis ka kasside pidamiseks vajalikke tarvikuid - sööginõusid, liivakaste, liivakasti kühvleid, kassimänguasju, transpordipuure. Ka need võivad olla kasutatud, kuid peaksid olema kindlasti terved. Mõranenud liivakastist pissivad kiisud läbi ning ka näiteks katkise uksega transpordipuur ei pea kiisusid kinni. Samuti on kassisõpradel alati hea meel, kui tuuakse kraapimis- ja ronimispuid või kassipesasid. Ka need võivad olla kasutatud ja kindlasti terved. Kuna turvakodu kassitoas on kohapeal üle 50 kassi, siis alati on vaja pesasid ja puid, kus saaks ronida või pikutada. 

Septembrist märtsini vajab ühing küttepuid, et kütta kaminat. Kuna turvakodus on hoiustamisruumi vähe, siis see tähendabki seda, et enamiku sellest ajast on kassisõbrad küttepuude otsingul. "Kuna turvakodu asub Tallinnas, siis oleme alati tänulikud, kui mõni Tallinna pliidi-,ahju- või kaminaomanik on nõus ühe sületäie meile tooma, et meie nurrumootorid sooja saaksid," lisab turvakodu esindaja. 

Kindlasti võib alati tuua ka puhastusvahendeid, sest neid kulub palju - kätepaber, desovahendid, looduslikud põrandapesuvahendid, nõudepesu svammid, prügikotid, kummikindad, siniseid kilesusse jne. Lisaks vajatakse alati puidupelleteid, mida kasutatakse liivakastides ja neid kulub ohtralt.

Vajalikud on ka kassikonvservid nagu Gourmet, Applaws, Encore ning kvaliteetsed krõbinad nagu Applaws, Hills, Royal Canin. Eelistatakse loomapoe kassitoite, kuna need on kõrgkvaliteetsed ning tagavad kasside tervise. Poetoitudel nagu Kitekat, Whiskas, Darling jne on väga madal toiteväärtus ning sisaldavad enamuasti teravilje ning äärmiselt vähe liha. Pika kasutamise peale tekitab see kassidel terviseprobleeme. Vastu on võetud ka poolikuid krõbinakotte, kui mõni kassiomanik on tellinud näiteks 10kilogrammise koti toitu, aga oma kassile ei ole toit maitsenud. Seega ei ole ka probleemiks, kui toidukott on avatud. Peaasi, et krõbinate säilivusaeg ei oleks möödas.

Kui keegi soovib meile asju annetada, siis tuleks ühinguga ühendust võtta aadressil info@kassideturvakodu.ee. Kuna turvakodus tegutsevad vaid vabatahtlikud, kes peavad päevasel ajal käima oma isiklikul tööl, siis käivad vabatahtlikud turvakodus graafiku alusel ning pole alati kohal. Kirjutades saame sobiva aja külaskäiguks kokku leppida.

Loomulikult on appi oodatud ka vabatahtlikud! 


ANNETUSTELEFONID

Annetustelefonid (töötavad Elisa, Telia ja Tele2 võrkudes)
900 6570 - kõne hind 2€
900 6575 - kõne hind 5€

KONTAKTANDMED

Swedbank
Saaja: MTÜ Kasside Turvakodu
IBAN: EE712200221035355855
SWIFT: HABAEE2X

Muu abi puhul kirjutage info@kassideturvakodu.ee.

Veebileht: kassideturvakodu.ee

MTÜ Kasside Turvakodu aitab annetuste abil hüljatud kasse uutesse kodudesse