Huvitava Bioloogia Kool kutsub kõiki lasteaiarühmi osa võtma näpunukunäidendite konkursist „Pöialpoiss peab sünnipäeva”. Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud etenduse peategelaseks on valitud pöialpoiss kui pisike, kuid samas äärmiselt vilgas ja toimekas lind. Need iseloomuomadused samastuvad hästi ka eesti rahva olemusega.

Näpunukkude näidendid on meie kõige pisemate kingitus eesti rahvale.

Konkursi eesmärgiks on lasteaialastele tutvustada meie tavalisemaid linde ja nende elukombeid. Loomingulise tegevuse kaudu soovitakse lasteaialastes kujundada loodusest hoolivaid hoiakuid.

Pöialpoissi ja teisi eesti linde kujutavad näpunukud saab välja printida Huvitava Bioloogia Kooli kodulehelt. Samast leiab ka põnevaid  fakte nii pöialpoisi kui mitme teise tavalisema Eesti linnu kohta.

Võistlusele esitatavad kuni 2-minutilised näpunuku etendused tuleb üles filmida ja korraldajatele saata hiljemalt 1. veebruariks. Konkursi võitjad selguvad rahvahääletuse teel ja need avalikustatakse Eesti Vabariigi 100. aastapäeval ehk 24. veebruaril. Rahvahääletuse lemmikud saavad ka auhinnad. Konkursi läbiviimist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.