Tartu Toomkiriku kõrval näeb alates tänasest kuni suve lõpuni rändnäitust „Supervõimekas nahkhiir“. Eesti Loodusmuuseumi ja Eestimaa Looduse Fondi koostöös valminud näitus tutvustab nahkhiiri läbi nende erakordsete ja silmapaistvate võimete.
- Keskkonnaharidus
- 25. juuni 2021
- Foto: Nahkhiirenäitus Toomel/Kätlyn Metsamaa, Eesti Loodusmuuseum
„Usun, et praegu kuumalaine ajal tahaks paljud meist nahkhiire kombel püsivalt jahedas koopas põõnata, nagu teeb seda nahkhiir terve talve. Kui süüa pole ja temperatuur langeb, ilmutab end üks nende supervõime - väikesed ja võimekad nahkhiired on imetabased kohanejad paastudes kuude kaupa, “ ütles Eestimaa Looduse Fondi nahkhiire projekti EstBatLIFE juht Lauri Klein.
Näitus „Supervõimekas nahkhiir“ jääb Toomemäele terveks suveks, et Tartu linna elanike ja külaliste ette tuua nahkhiirte kümme kõige silmapaistvamat kohastumust. Näitusel saab teada ka seda, miks on nahkhiired superabilised aias ja põllul ning kuidas nad superhiilijatena meile ootamatult tuppa või keldrisse „tekivad“.
„Kuna nahkhiiri leidub ka linnaparkides, on igati hea mõte Toomemäe pargis neid supervõimeid demonstreerida. Kutsume kõiki Toomemäe puudevarjus jalutades ka Toomkiriku kõrvale lendnäitusele,“ lisas Lauri Klein.
Meie ainsa lendava imetaja kohastumused maailma erinevates elupaikades hakkamasaamiseks on tähelepanuväärsed. Nad suudavad kottpimedas vigurlennul navigeerida, kuulmise abil jahti pidada, päevade kaupa alaspäi rippuda, lennu ajal tagajalgadega endale putukaid suhu suunata ning rännata tuhandete kilomeetrite kaugusele ja tagasi.
Kuni septembri lõpuni on nahkhiirtega veel lähemalt tuttavaks saamiseks Eesti Loodusmuuseumis avatud näitus „Hirmus armas nahkhiir“. See näitus pälvis äsja 2020. aasta parima ajutise näituse tiitli Suure Muuseumiroti.
„Supervõimekas nahkhiir" on Eesti Loodusmuuseumis avatud ajutise näituse „Hirmus armas nahkhiir” lendnäitus. Näitusel tutvustatakse supervõimed eesti, inglise ja vene keeles. Näituste valmimist toetas Euroopa Liidu LIFE'i programm läbi projekti „Tiigilendlase (Myotis dasycneme) elupaikade parandamine Eestis“.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta