9. juunil toimus taasavatud Põhja Rimi ees „Keskkonna pooltund“, kus Killerkoti kampaania eestvedaja Anneli Ohvril intervjueeris keskkonna ja loodushoiu teemadel Tallinna Loomaia direktor Mati Kaalu, laulja Getter Jaanit, räppar Genkat ning Rimile uue, eelkõige meestele mõeldud riidest poekoti disaininud Lauri Mengelit.
- Bioneeri uudised
- 10. juuni 2016
Mati Kaal märkis, et kilekotid põhjustavad suuri probleeme ka Tallinna Loomaaias – eriti õhukesed kilekotid, mida tuul loomaaeda toob. „Oleme kaotanud kilekottide tõttu näiteks kaks muskusveise vasikat, kes olid kilekotid endale sisse söönud. See kleepus nende mao siseseinale, mistõttu magu kärbus ning loomad surid,“ lausus Mati Kaal.
„Tihti on kilekottides toidujäänused ning loomadele on see lõhn ahvatlev, nii satuvadki kilekotid loomade makku või pea ümber. Kindlasti teevad kilekotid palju kurja ka Eesti metsades. Kilekottide liigtarbimise vastu tuleks võidelda kõikide vahenditega – tõsta hinda ja teha rohkem biolagunevaid kilekotte.“
„2000ndate alguse poole reisisin Aasias ning mind hämmastas, kui palju seal kasutati kilekotte – näiteks kui ostsid neli õuna, siis põhimõtteliselt pakiti iga õun omakorda veel kilesse,“ rääkis räppar Genka. „Sidney meremuuseumit külastades aga sattusin ühe ukse taha, millel oli silt, et siin toas on maailma merede suurim mõrvar. Mõtlesin, et mis loom see küll olla võiks, aga tuba oli täis kilekotte. See puudutas mind sügavalt ja pani mõtlema. Meie peres kasutakse riidest poekotte ja kui ise mõnikord oma poekoti maha unustan, ostan alati uue riidest koti,“ rääkis Genka.
Laulja Getter Jaani liitus Killerkoti kampaaniaga eelmisel aastal ning püüab elada võimalikult kilekotivabalt. „Kõige keerulisem oli minu jaoks see, et näiteks puu- ja juurviljade kõrval ei ole väljas alternatiive kilekotile. Neile, kes kipuvad oma riidest kotti pidevalt maha unustama, soovitan pista riidekoti igasse taskusse ja samuti auto kindalaekasse. Kui ma käin sõbrannaga poes ja temal pole riidest kotti kaasas, siis mahutame alati kõik asjad minu kotti, minu käsi nii kergelt kilekotti ostma ei tõuse.“
Tallinna Põhja Rimis jagati 100 esimesele meeskliendile tasuta riidest poekott, mis on disainitud meeste soove silmas pidades – poekoti sangad pole nii pikad ning kotil on meestele sobiv kujundus. Rimi korraldab riidest poekoti disainikonkurssi igal aastal, kus saavad osaleda kõik huvilised ning lemmiku valib rahvas.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta