Eesti suurim sotsiaalne ettevõte Uuskasutuskeskus toetab juba teist aastat järjest 20 000 euroga sihtasutust Kiusamisvaba Kool, mille eesmärk on muuta Eesti koolid kiusamisvabaks.
- Bioneeri uudised
- 16. veebruar 2016
Kuna sihtasutuse pakutavat KiVa programmi kaks aastat kasutanud koolides oli näha nii ohvrite kui ka kiusajate hulga olulist vähenemist ning Uuskasutuskeskuse annetajatest moodustavad suure osa just lapsevanemad, tuli Uuskasutuskeskuse tegevjuhi Katriin Jüriska sõnul otsus KiVa teist järjestikust aastat toetada kergesti. „Isegi ühte ühiskonna kitsaskohta lahendava eduka ning isemajandava sotsiaalse ettevõttena tahame igal aastal osa oma kasumist panustada mõne teise suure sotsiaalse mõjuga algatuse arengusse ja sihtasutuse missioon ning tegevus on nii meile kui meie annetajaile oluline,” selgitas toetuse tagamaid Jüriska.
Toetus aitab Kiusamisvaba Kooli tegevjuhi Triin Toomesaare sõnul Soomest pärit tõenduspõhist KiVa programmi Eesti koolidele veelgi sobivamaks muuta. „Sel aastal on plaanis arendada mitmeid lisaelemente, mis suurendaks programmi tõhusust. Tahame pakkuda õpetajatele rohkem tööriistu ning tuge,” kommenteeris sihtasutuse lähiaja eesmärke Toomesaar.
Kiusamisvaba Kool (SA Kiusamisvaba Kool) pakub Soome kasvatusteadlaste välja töötatud tõenduspõhist KiVa programmi, mis on 2015/2016. õppeaastal Eestis jõudnud 32 kooli ning üle 6500 õpilaseni. Järgmisel aastal peaks programm puudutama juba umbes 8000 õpilast.
Kiusamisvaba Kool asutati 2012. aastal Heateo Sihtasutuse, Eesti Koolipsühholoogide Ühingu, Omanäolise Kooli Arenduskeskuse, Tartu Ülikooli kasvatusteadlase Kristiina Treiali ning sotsiaalsete ettevõtjate Kristi Liiva ja Rasmus Raski poolt missiooniga muuta Eesti koolid kiusamisvabaks. Kiusamisvaba kooli algatust saavad läbi “Ma armastan aidata." annetuskeskkonna toetada kõik Eesti inimesed.
Uuskasutuskeskus (MTÜ Uuskasutus) on 2004 aastal Heateo Sihtasutuse, Eestimaa Looduse Fondi, SA Caritas ja Rasmus Raski ja Priit Mikelsaare poolt loodud isemajandav sotsiaalne ettevõte, mille eesmärgiks on saata kasutatud asjad ringlusesse ning muuta uus-ja taaskasutamine lihtsasti kättesaadavaks ja igapäevaseks kõikidele Eesti inimestele.
Uuskasutuskeskusel on hetkel seitse keskust üle Eesti, kus võetakse annetustena vastu ja saadetakse ringlusesse riideid, mööblit, raamatuid, nõusid Uuskasutuskeskuse tegevust saavad läbi keskustesse toodud annetuste toetada kõik Eesti inimesed.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta