5. mail 2009 tegi Euroopa Parlament ajalugu, sest otsustati keelustada hülgetoodetega kauplemine. See tähendab, et kõik kolm Euroopa Liidu institutsiooni – komisjon, nõukogu ja parlament – on jõudnud üksmeeleni ning hülgetooteid ei lubata enam Euroopa turgudele. Seni on Euroopa olnud Kanada hülgetoodete peamiseks turuks ning paljud usuvad, et see on ühtlasi ka julmade tapatalgute lõpu alguseks.
- Elurikkus ja looduskaitse
- Evelyn Valtin, Eesti Loomakaitse Selts
- 25. mai 2009
- Hüljest pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee
Turgude sulgemine hülgetoodetele päästab hüljeste elusid – juba vaid perspektiiv, et EL võib hülgetoodetega kauplemise keelustada, alandas märkimisväärselt hülgenahkade hinda – alates 2006. aastast juba pea 86%. Mitmed hülgejahtijad jätsid sel aastal ka hülgejahile minemata ning tänaseks on 338 200 suurusest hülgekvoodist täidetud vaid 57 622. On tõenäoline, et hülgejahi hooaja lõppemisega 15. mail on julmast surmast päästetud veerand miljonit hüljest. Keelu seadmisega suureneb see arv tõenäoliselt tulevikus veelgi.
Samas peab endiselt silmas pidama, et keeld võib sundida Kanadat otsima hülgetoodetele uusi turge. Seega püüab rahvusvaheline organisatsioon Humane Society International avaldada Kanadale survet keelustada hüljeste tapmine kommertslikel eesmärkidel siseriikliku seadusega. Samuti jätkab organisatsioon teiste riikide survestamist hülgetoodete keelustamiseks.
Allikas: www.hsus.org
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta