Kui soovid teada saada, milliseid ohtlikke aineid meie igapäevased tooted sisaldavad ning kuidas nad mõjutavad meie tervist, siis oled oodatud hormoonsüsteemi häirivate kemikaalide teemalisele info- ja filmiõhtule.

  • Jäätmed
  • 6. september 2016
  • Kraadiklaase pildistas Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

Ettekande teeb professor Mattias Öberg (Swetox, Rootsi) ja doktor Ülle Jakovlev (Eesti Endokrinoloogia Selts).

 Tule kohale ja saa teada, mida hormoonsüsteemi kahjustavad kemikaalid meie kehas teevad ja kuidas neid vältida.

 Kell 19 hakkame Tallinna Loomaaia Keskkonnahariduskeskuses (Ehitajate tee 150) vaatama Rootsi dokumentaalfilmi „Underkastelsen“, mis räägib meid igapäevaelus ümbritsevatest kemikaalidest ja sellest, kuidas need lõpuks satuvad ka meie vereringesse (film on ingliskeelsete subtiitritega).

 Hormoonsüsteemi häirivad kemikaalid ümbritsevad meid kõikjal – õhus, toidupakendites, vaipades, kardinates ja mujalgi. Kahjulik mõju võib ilmneda juba üliväikestes kogustes, põhjustades mitmeid tervisehäireid: vähki, viljatust, kaaluprobleeme, käitumishäireid, kilpnäärme talitluse häireid jm. Eriti ohtlik on kokkupuude nende kemikaalidega looteeas (võib kaasa tuua suguelundite deformatsioone). Uuringud on näidanud, et selliseid kemikaale võib leida iga inimese verest ja isegi rinnapiimast.

Pakume kõigile kohaletulnutele sooja ja kosutavat teed ning krõbedaid küpsiseid.

Rohelise Tee Õhtut korraldab Eesti Roheline Liikumine koostöös Tallinna Loomaaiaga. Teeõhtuid toetab Tallinna linn ja Pesticide Action Network Europe.