Täna saatis Eesti juhtiv agentuuride grupp Optimist kümnele huvigrupile ja inimesele tordi, et avaldada toetust nende põhimõtete väärtustamise eest. Ühtlasi kutsuvad Optimistid kõiki Eestis tegutsevaid ettevõtteid seisma oma väärtuste eest, olles ise eeskujuks ja näidates, mis on tegelikult tänases Eestis oluline.

„Viimasel ajal on torti söödud ka siis, kui pole põhjust midagi tähistada. Eestis on tekkinud olukord, kus me ei suuda või julge enam laamendajaid korrale kutsuda, sest kardame ise löögi alla sattuda või ei usu enam, et meie sõnal on kaalu. Meie ettevõtete väärtus on julgus tegutseda väljaspool mugavustsooni ja seetõttu me julgustame ka teisi ettevõtteid ja brände võtma ette julgeid samme selles osas, mis neile reaalselt ühiskonnas korda lähevad. Seisame üheskoos nende väärtuste eest, mis on meile Eestis olulised, märkame neid, kellel on päriselt raske ja sekkume siis, kui kedagi kiusatakse,“ rõhutasid Optimistid ühispöördumises.

Optimistid saatsid täna personaalse toetusavaldusega tordi kümnele organisatsioonile või inimesele, kes on viimastel kuudel sattunud meie riigis rünnaku alla, et tähistada nende väärtuste kaitsmist ja julgust nende eest seista.

Personaalse toetusavalduse said Eesti president Kersti Kaljulaid, Rootsi saatkond Eestis, Eesti Seksuaaltervise Liit, ERRi Ringvaate toimetus, Delfi toimetus, perearst Karmen Joller, LGBT ühing, Eesti Inimõiguste Keskus, Maasikakasvatajate liit, Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa Pakosta.

Optimistid selgitasid, et nad valisid need kümme inimest või ettevõtet  välja viimastel kuudel toimunu järel, kuna nad on seisnud väärikalt, läbipaistvalt ja julgelt neile oluliste ühiskondlike väärtuste eest, mida ka Optimistid toetavad. Ometigi on neil kõigil olnud seeläbi keerulisem oma tööd teha ja neile on põhjendamatult ning avalikult liiga tehtud.

„Sekkume ettevõtetena, et muuta Eesti polariseerunud ühiskonda paremaks!“ rõhutasid Eesti juhtiva agentuuride grupi Optimist ettevõtted, lootes näha sel nädalal ka teiste ettevõtete ja organisatsioonide positiivseid samme Eesti ühiskonnas väärtuste eest seismisel.