Ornitoloogiaühing andis juubeliks välja raamatu

Eesti Ornitoloogiaühing tähistab oma 90. sünnipäeva aastat. Selleks puhuks ilmus ka raamat, milles kajastatakse EOÜ tegevust ja inimesi läbi aja.


Eesti ornitoloogiline ühing asutati Tartu Ülikooli aulas 1. mail 1921. Ühingu juubeliks välja antud raamatust ei puudu aga linnud ega huumor.

Järgnevalt on ära toodud väljavõtteid raamatust.

Linnuteadlased enne ja nüüd:

„Vanal pildil ei ole mehed püsside ja padrunivöödega varustatud mitte metsavendade rünnaku tagasilöömiseks, vaid teadusliku huvi objektide ehk lindude allatulistamiseks. Nii sai Eerik Kumari koostada süstemaatilise linnunahkade kogu ja määrata linnuliike.

Uuel pildil on ka vennad Tammekännud varustatud toruga, kuid sellest torust pauku ei tule. See-eest annab vaatlustoru silmad ette Kalli ekspeditsiooni ohvitseribinoklitele. Lisaks on Tammekändudel orienteerumiseks keps ehk GPS-aparaat.“

Ornitoloogide tüüpe ajas ja nende töövarustust ning muud põnevat EOÜ kohta näeb ka Tartus ERMi näitusemajas (J.Kuperjanovi 9) mai alguses avatud Elle-Mari Talivee koostatud näitusel.

Talvisest veelinnuvaatluse aktsioonist kirjutab Elle-Mari:

„Vastav nädalavahetus tehakse vastuvaidlematult vabaks muist kohustustest, reede pärastlõunal muututakse ülimalt rahutuks ning võetakse suund Tallinnast, Pärnumaalt ja Tartust Hiiumaa praamile. Seltskond on enam-vähem sama: mõned päris linnuinimesed, teised rohkem hobikoras. Öömaja ikka leiab. Rajale minnakse laupäeva hommikul varavalges ning naastakse õhtul.“

Eesti Ornitoloogiaühingusse kuulub üle 400 linnuhuvilise Eestist ja välismaalt, seisab äsjailmunud raamatus. Mida ühingu liikmed veel huvitavat teevad ja mis eas tekib vastupandamatu linnuhuvi, võib igaüks ise lugeda.

Maist juuni alguseni toimuvad EOÜ eestvedamisel Eesti linnades ja ka väljaspool linnuõppehommikud ja -õhtud, kus igaühel on võimalik asjatundjate juhendamisel oma teadmisi täiendada. Täpsem info siit.

Allikas: Roheline Värav