Ornitoloogiaühing kutsub huvilisi sel nädalavahetusel kaasa lööma Eesti suurimas harrastusteaduse algatuses. Osalemiseks tuleb ühe tunni jooksul vaadelda oma koduaias askeldavaid linde ja vaatlustulemused edastada ornitoloogiaühingule.

Reedest pühapäevani, 29.–31. jaanuarini toimuval talvisel aialinnuvaatlusel osalemine on jõukohane nii lastele kui täiskasvanutele ning pakub võimalust sisukalt õues aega veeta. Koduaias või lähedal asuvas pargis tuleb vaadelda linde ühe tunni jooksul, üles märkida kõik kohatud linnuliigid ja iga liigi puhul suurim korraga nähtud isendite arv. Oma vaatlustulemused saab sisestada hiljemalt 5. veebruariks elektroonilisse ankeeti lehel www.eoy.ee/talv või saata tavapostiga Eesti Ornitoloogiaühingule.

"Osalemine ei eelda head linnutundmist, pigem annab hea võimaluse ja põhjuse oma aias kostil olevaid sulelisi paremini tundma õppida," julgustab talvise aialinnuvaatluse koordinaator Aarne Tuule kõiki kaasa lööma. "Tegu ei ole võistlusega ja tulemused on ornitoloogidele väärtuslikud igal juhul: ka siis, kui vaatleja kõiki linde ära ei tundnud, kui linde oli vähe või neid polnud üldse."

Kaheteistkümnendat korda toimuv talvine aialinnuvaatlus on Eesti populaarseim linnuvaatlusüritus ja suurim harrastusteaduse algatus. Eelmisel aastal osales ligi 2000 inimest, kes vaatlesid ligi 40 000 lindu 68 liigist. Talviste aialindude vaatlemine aitab paremini tundma õppida oma kodukoha loodust ning aitab ornitoloogidel saada teavet aialindude arvukuse muutuste ja nende võimalike põhjuste kohta.