Seoses eriolukorra välja kuulutamisega Eestis kuni 1. maini jäävad ära või lükkuvad edasi ornitoloogiaühingu avalikud üritused. Ornitoloogiaühingu kontor on külastajatele suletud.

Vabariigi Valitsus kuulutas 12. märtsil välja eriolukorra seoses COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse pandeemilise levikuga maailmas ja sellest tingitud massilise nakatumise ohuga Eestis. Eriolukord kehtib selle aasta 1. maini k.a., kui Vabariigi Valitsus ei otsusta teisiti. Loe täpsemalt: www.valitsus.ee/et/eriolukord-eestis.

Seoses eriolukorraga jäävad ära või lükkuvad edasi järgmised üritused:
19. märtsil loeng aasta linnust Matsalu rahvuspargi külastuskeskuses (lükkub edasi),
19. märtsil Abeli mälumäng Tartus (lükkub edasi),
19. märtsil Öökulli akadeemia aasta linnust Tallinnas Eesti loodusmuuseumis (jääb ära),
28. märtsil ornitoloogiaühingu üldkoosolek Tartus (lükkub edasi),
2. aprill loodusõhtu aasta linnust Raplas (lükkub edasi),
4. aprillil LinnaLinnuLaupäevak Tartu loodusmajas (jääb ära),
14.-15. aprill õpilaste teadusfestival Eesti Rahva Muuseumis (jääb ära),
23. aprill Abeli mälumäng Tartus (lükkub edasi).

Edasi lükatud ürituste uued toimumisajad püüame leida siis, kui olukord on normaliseerinud. Märtsis ja aprillis kavas olevate linnuvaatluspäevade toimumise kohta avaldame infot jooksvalt ornitoloogiaühingu veebilehel www.eoy.ee, uudiskirjas, Facebooki lehel ja grupis.

Kõik huvilised saavad jätkata või alustada suvise aialinnupäeviku pidamisega. Samuti saab jätkata igapäevaste linnuvaatluste tegemisega. Vaatlused palume sisestada andmehalduse keskkonda PlutoF või rakenduse Legulus kaudu, kust need jõuavad ka portaali eElurikkus. NB! Ka linnuvaatluste tegemisel palume järgida valitsuse ja teiste ametkondade korraldusi, et aidata kaasa viiruse leviku aeglustamisele.

Ornitoloogiaühingu kontor on külastajatele suletud, töötame kodukontorites ja meiega saab ühendust e-posti või telefoni teel.