Ornitoloogiaühing kutsub kuuendat korda toimuval Loodusfestivalil taas tundma õppima linnalinde ning osalema vahval Abeli mälumängul.

Neljapäeval, 6. augustil kell 7.00 ootab ühing huvilisi linnuhommikule Toomemäel. Jalutuskäigul Toomemäel õpime tundma linnapargis tegutsevaid linde. Juhendab ornitoloog Margus Ots. Kogunemine kell 7.00 Inglisillal. Palun riietuda vastavalt ilmale ning võimalusel kaasa võtta binokkel. Oodatud on igas vanuses huvilised, osalemine tasuta.

Laupäeval, 8. augustil kella 12–16 toimub linnalooduse päev Tartu Kesklinna pargis, kus jagub tegevusi kogu perele. Kell 14.00 algab meelelahutuslik Abeli mälumäng, kus tuleb vastata kümnele loodusteemalisele küsimusele. Küsimuste koostaja on Kotkaklubi ja ornitoloogiaühingu liige Urmas Abel. Osaleda saab nii üksinda kui ka võistkonnaga. Parimatele on auhinnad ornitoloogiaühingult.

Linnuhommik Toomemäel ja Abeli mälumäng kuuluvad Loodusfestivali kavasse. Festival toimub 6.–8. augustini Tartus ja Tallinnas. Vaata kava www.loodusfestival.ee. Loodusfestivali korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed.