Igal aastal sama küsimus. Mida kingiks osta? Kust osta? Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik (SEV) soovitab osta jõulukingid sotsiaalsetelt ettevõtetelt. Nii teed rõõmu kingi saajale ja samal ajal aitad lahendada mõnda ühiskonna kitsaskohta. 

Merimetsa Tugikeskuse klientide tehtud imearmsaid käsitööesemeid saad kingituseks soetada Merimetsa Teistmoodi Poest facebook.com/merimetsatk. Keskus pakub tööd ja tegevust raske psüühikahäirega ja vaimupuudega inimestele: paljudele klientidest on määratud 80-100% töövõimetust. Haiguse ja puude tõttu ei ole tugikeskuse kliendid võimelised töötama 8 tundi päevas, mistõttu vajavad kindlasti lühendatud tööaega ja tugiisiku toetust. Oma ostuga toetad Merimetsa Tugikeskuse klientide enesekindlust, oskusi ja hakkamasaamist!

Sotsiaalsed ettevõtted puueteha inimesed

FOTO: Prossid Merimetsa Teistmoodi Poes. Pildistas Katrin Jõgisaar.

Sotsiaalsed ettevõtted puuetega inimesed

FOTO: Käsitöö valmistamine Merimetsa Tugikeskuses. Pildistas Katrin Jõgisaar.

Hea Hoog heahoog.ee tegeleb erivajadusega inimestele töövõimaluste leidmise ja töökohtade loomisega ning erivajadusega inimeste loodud käsitöötoodete turustamisega. Peamiselt tegeletakse AS Hoolekandeteenuste klientidega, vähemal määral on koostööd tehtud ka teiste organisatsioonidega.

Sakadak OÜ sakadak.planet.ee pakub kadakast tooteid, mis on valmistatud erivajadustega inimeste poolt. Iga ostuga aitad Saaremaa puuetega inimestel osaleda tööturul. Valikust leiad seljavenitusplaadi, salvrätihoidjad, kuumaalused, mänguasjad, võinoad, kausid ja palju muud huvitavat ja kasulikku.

Sakadak

FOTO: Mänguasi. Kaader pärineb Sakadak veebist.

Pimedate Töökeskusest Hariner hariner.ee leiad kingikotti sobiva kirjutusvahendite hoidja Qbik. Ärikingituseks sobiva toote disainis Kunstiakadeemia tudeng Lauri Hirvesaar. Kuni 25 kirjutusvahendit püsivad mugavalt Qbikus paigal ligi 3 000 käsitsi paigaldatud harjase vahel. Harjaste vahele võib pista pastakad, käärid, pintslid, visiitkaardid või isegi ID-kaardi – praktiliselt kõike, mis ühel töölaual võib lebada.

Sotsiaalsed ettevõtted puueteha inimesed

FOTO: Kirjutusvahendite hoidja Qbik sobib ärikingituseks. Foto pärineb Harineri veebist.

Tee endale või sõbrale kingitus ja kasuta pimemassööri teenust. Eesti Pimemassööride Ühingu veebilehelt pimemassoorid.ee saad tutvuda massööride oskustega. Pimemassööri teenuseid ostes aitad nägemispuudega massööril olla iseseisev ja püsida tööturul. Kingituseks sobib ka massaaži kinkekaart.

Maarja Külas intellektipuudega inimeste poolt valmistatud käsitööd saab osta nii veebipõhisest tellimiskeskkonnast e-pood.maarjakyla.ee kui ka kauplustest. Väiksem valik tooteid on olemas Põlvamaal asuvas Maarja Külas. Laiem tootevalik on Tartu Lõunakeskuses asuvast poes (2. korrus, Apollo taga). Maarja Küla asub keset metsa ning see iseloomustab ka toodangut: savitoodetelt leiab sageli loodusmustreid ning teistes töötubades taaskasutatakse erinevaid materjale. Vaipu kootakse valdavalt tootmisjääkidest või taaskasutatavast materjalist. Punumiskojas tehakse metsast kogutud materjalidest seenekorve. Puidukojas valmivad metsast saadud toorainest ning erinevatest annetatud või jääkmaterjalidest kuumaalused, unenäopüüdjad, tammepuidust pannkoogi- ja pannilabidad. Savikojas valmivad kvaliteetsest Saksamaa savist näiteks kruusid, taldrikud, seebialused, viirukialused. Käsitöökodades tehakse käsitöökaarte, mobiilikotte ja susse. Maarja Küla tooteid ostes väärtustad looduslähedust, taaskasutust ning töö pakkumist vastavalt inimese võimetele.

Sotsiaalsed ettevõtted puueteha inimesed

FOTO: Keraamilised kerisekivid. Pildi autor Maarja Küla.

Sotsiaalsed ettevõtted puueteha inimesedFOTO: Seebialused. Pildi autor Maarja Küla.

Solve et Coagula töökeskusest secestonia.com võid soetada voodi, peegli, lõikelaua või pingi. Keskuses saavad väljundi need, kes ei ole suutelised tervisest või erivajadusest tingituna täiskoormusel töötama.

Sotsiaalteenuste Keskuses Iseseisev Elu iseseisev-elu.ee valmistavad erivajadusega inimesed õmblus-ja kunstitöötoas kvaliteetset käsitööd ning teenivad nii endale lisasissetulekut. Lisateenistus tõstab enesehinnangut ning sõltumatust ühiskonnas.

Käsitööd pakkuvad sotsiaalsed ettevõtted leiad: sev.ee/teenused/kunst-kasitoo/