Pärimusmuusika Aida esimese hooaja seob kokku mitmes mõttes eriline kunstieksperiment laupäeval, 23. mail algusega kell 20.00.  Vähemalt kolm tundi kestev kulgemine muusika ja maalikunsti lainetel kannab nime „Publik – Muusik – Kunstnik“ ning selle vältel saab nelja muusikalise koosluse kõrval jälgida ka live-maalimist.

Pärimusmuusika Aida produtsent Mari Kalkuni sõnul teeb ait hooaja lõppedes kummarduse oma publikule. „Tahame rõhutada, et muusika ime sündimisel on oluline osa lisaks laval toimuvale ka publikul. Publik loob muusika- või kunstiteose jaoks meeleolu ja taustsüsteemi, samuti annab iga kuulaja kuuldule oma mõtte. Publik on seega ise ühtlasi ka ise looja, mitte vaid passiivne vaatleja,” kommenteeris ta. 

Muusikat loovad hooaja lõpupeol setu muusika ansambel Klapp ja tuline meesenergiast pakatav Svjata Vatra, viimane kutsub omakorda kampa mägede pojad Gruusiast – ka öölaulupeo ajal Eestit külastanud Chveneburebi. Õhtu lõpetab omanäolise käekirjaga muusik-kunstnik Pastacas, kelle etteastest saab osa võtta ka publik, salvestades erinevaid helipõhju.

Lisaks heale muusikale sünnib kohapeal publiku silme all selle õhtu kõlapildist inspireeritud mastaapne kunstiteos. Eestis veel vähe praktiseeritud live-maalimist saab oma silmaga jälgida otse kontserdisaalis, valmiva maali autoriks on loominguline rühmitus DUUL koosseisus Rauno Thomas Moss, Peeter Ora ja Peeter Krosmann. Külalisena teeb kaasa Rene Liivamägi. „Muusika mõjutab maalijaid ning loodetavasti ka vastupidi”, kommenteeris eelolevat eksperimenti kunstnik Peeter Ora.