Sel pühapäeval lõppes Euroopa põhuehitajate viiepäevane konverents Belgias, Maastrichti lähedal, linnas Millen Riems. Korraldajaks oli põhuehituse Belgia MTÜ Casa Calida. 200 osalejat oli kogunenud pea kolmekümnest riigist. Peamiseks teemaks oli põhuehituse edendamine maailmas ja sellealaste koolituste suurendamine. Osades Euroopa maades on põhuehitus viimastel aastatel suuresti kasvanud. Iseehitajaid on palju ja on tekkinud vajadus neid koolitada, et toime tulla kasvava huviga põhuehituse vastu.

Kohal olid ka saksamaa põhuehituse edendajad organisatsioonist FASBA, kes tutvustasid viimaseid teste põhupaki vastupidavuse kohta ja samuti moodultehnoloogias valmistatud põhuseinu.

Uurimustöid tutvustasid Saksamaa Kasseli Ülikooli professor Gernot Minke, USA organisatsiooni DCAT juhataja David Eisenberg ja paljud teised.

Toimusid praktilised koolitused erinevate ehitusmeetodite kohta Belgiast, Prantsusmaalt, ja Inglismaalt, ettekandeid oli Mongooliast, Venemaalt, Hollandist, Taanist, Saksamaalt. Tutvustati nii erinevaid põhuehituse viise kui erinevaid krohvimise võimalusi.

Külastati Belgia idapoolseid erinevaid põhumaju, nii eramuid kui ka esimest avalikku põhust ehitatud hoonet (kooli spordisaali), kus viidi ka läbi eelnimetatud praktilised koolitused.

Peamiseks eesmärgiks oli põhuehituse võrgustiku tugevdamine Euroopas, kes moodustavad ühe olulise liikumise kliimamuutuste vähendamise teel, propageerides hooneid, mille ökoloogiline jalajälg saab olla kordades väiksem võrreldes tavaliselt õigeks peetava ehitusega.

Eestist oli kohal neli osalejat, kes edendavad põhuehitust Eestis alates 2006. aastast.

Konverentsil tehtud fotod leiate siit: http://www.casacalida.be/ESBG/58

Põhjalikum ülevaade konverentsist antakse 2009.aasta sügisel toimuva seminari käigus Tallinnas ja Tartus. Seminaride aeg on täpsustamisel. Huvilistel tasub jälgida veebilehti www.savikodu.ee ,www.equilibre.ee, www.natuurehitus.ee .