Põllumeeste keskliit valis presidendiks mahetootja Juhan Särgava

Põllumeeste keskliit valis presidendiks mahetootja Juhan Särgava

Eestimaa Põllumeeste Keskliidu 11. augustil toimunud suurkogu valis liidu presidendiks mahetootja Juhan Särgava.

Eesti Põllumeeste Keskliidu asepresidentideks valiti Tartumaa Põllumeeste Liidu esimees Jaan Sõrra ja Põlvamaa Põllumeeste Liidu esimees Mae Alviste.

Suurkogul osales 98 põllumeest, kes võtsid vastu ka ühise deklaratsiooni, milles kutsutakse tarbijaid eelistama kodumaist toodangut. Põllumeeste keskliidu teatel saab iseseisev olla vaid see riik, kelle põllumehed suudavad toita oma rahva.

Deklaratsioonis rõhutatakse, et Eesti põllumehed on täna suutelised varustama koduturgu piisaval hulgal tähtsamate toiduainetega: piim 130%, sealiha 100%, teravili 120%, mõnevõrra vähem siseriiklikust tarbest toodetakse veiseliha (70%) ja linnukasvatussaaduseid (50%). See on potentsiaal, mis peaks olema maksimaalselt realiseeritud kohaliku tarbija toidulaual.

Saidafarmi omanik Juhan Särgava ütles, et tahab kohustusi täites anda endast parima. Tähtsaks peab ta koostööd talupidajate keskliiduga ja tihedat sidet toetusi jagava põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametiga, et tehtud vigadest õppida.

Mahetoodangu sõpradel on põhjust rõõmustada, sest nüüd on kahe Eesti suurima põllumeeste organisatsiooni eesotsas mahetootjad. Ka Eestimaa Talupidajate Keskliidu juhatuse esimees Arvo Veidenberg on mahetootja. Veidenberg tegutseb Pajumäe talus Viljandimaal.
ÜLES