Laupäeval, 1. oktoobril, tähistatakse ülemaailmset taimetoitlaste päeva. Eesti Loomakaitse Selts (ELS) korraldab taimetoitlaste päeva raames Eesti esimese Taimetoidumessi, mille vältel kutsub selts inimesi maitsma erinevaid taimetoite, kuulama ettekandeid oma ala spetsialistidelt ning vaatama tasuta filmi kinos Artis. Korraldajate eesmärk on eelkõige suunata ühiskonna tähelepanu intensiivses põllumajanduses olevate loomade kannatustele ja loomse toidu tervislikele alternatiividele.

Samuti kutsub ELS huvilisi üles proovima veeta 1. oktoober süües vaid taimseid tooteid, tutvuma taimetoidu valikutega poodides ja söögikohtades üle Eesti ning lugema lisa taimetoitluse erinevatest aspektidest. Solarise toidupoodi ja Lido restorani on selts selleks puhuks paigutanud spetsiaalsed, 100% taimseid toite tähistavad sildid. 

Taimetoidumess toimub Solarise keskuse aatriumis ja algab kell 12. Kell 17 esineb "Eesti otsib superstaari" finalist Taavi Peterson. Messipäeva lõpetab kell 19 lühifilmide programm, mille raames linastuvad kinos Artis neli põllumajandusloomade elust pajatavat dokumentaalfilmi. Kõik üritused on huvilistele tasuta.

Taimetoidumessi õnnestumisele on õla alla pannud Solarise keskus, MTÜ Kuulikodu ja U.T.S. Stuudio. Ürituse kohta saab lisateavet kodulehelt aadressil www.loomakaitse.ee/taimetoidumess.


Ülemaailmset taimetoitlaste päeva tähistatakse 1. oktoobril. Esimest korda tähistati taimetoitlaste päeva 1977. aastal Põhja-Ameerika taimetoitlaste ühingu poolt.

Rahvusvaheline taimetoitlaste liit kiitis taimetoitlusele pühendatud päeva tähistamise heaks 1978. aastal. Ülemaailmse taimetoitlaste päeva eesmärk on edendada taimetoitlust kui positiivset, kaastundlikku ja tervislikku eluviisi. 

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) on loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abi vajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine, loomasõbraliku eluviisi edendamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine. Seltsil on Eestis üle 500 liikme. Alates 2006. aastast on ELS Euroopa Liidu juures tegutseva lobbiorganisatsiooni Eurogroup for Animals liige.