Reedel, 14. augustil kogunevad Paidesse Arvamusfestivalile energiasektori tipptegijad, et arutleda, kas Eesti on uueks kliimapoliitikaks valmis ning kust tuleb raha eesmärkide täitmiseks.

„Riik on KIKi kaudu panustanud mitmeid miljoneid säästvasse energeetikasse ja arengusse, aga kliimaeesmärkide täitmine nõuab pigem miljardeid. Kas meil on see raha kuskilt võtta?", viskab arutelul osalev KIKi juhatuse liige Lauri Tammiste küsimuse õhku.

Selle aasta lõpus kogunevad maailma riikide juhid Pariisis, et kokku leppida kliimapoliitika tulevik. G7 riigid on juba praegu kinnitanud, et pühenduvad ambitsioonika leppeni jõudmisele. Milline on aga energiasektori tulevik kui riigid hakkavad fossiilkütuste põletamist aina piiravamalt reguleerima? Kas Eestis ollakse selleks valmis?

Neil teemadel arutlevad Hando Sutter (Eesti Energia juhatuse esimees), Taavi Veskimägi (Eleringi juhatuse esimees), Rene Tammist (Taastuvenergia Koja juht), Lauri Tammiste (SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse juhatuse liige) ja Meelis Münt (Keskkonnaministeeriumi asekantsler). Arutelu veab Silvia Lotman (Eestimaa Looduse Fondi looduskaitseekspert ja juhatuse esimees).

Mida Sina arvad? Tule mõtle kaasa! - 14. augustil, kell 15.30 kliimamuutuste alal arutelul „Kas Eesti energiasektor on uueks kliimapoliitikaks valmis“. Üritusele saab registreerida ka Facebookis.