Mesilaste ja muude looduslike tolmeldajate arvud vähenevad kiiresti. Me teame, et üle miljoni liigi on väljasuremise ohus ning probleem on ainult süvenemas.
Tegelikult teeme me looduskeskkonnale nii palju kahju, et paneme oma ellujäämise reaalse ohu alla.

See on kokkuvõte suurimast uuringust, mis on kunagi läbi viidud bioloogilise mitmekesisuse kohta meie planeedil, avaldatud äsja ÜRO poolt. Kui looduskeskkonda hävitatakse rekordilise kiirusega, hävivad kõik metsloomad, sealhulgas mesilased, muud putukad ja veeloomad murettekitaval kiirusel. Aruande autorid kirjeldavad pilti sügavalt „pahaendelisena” ja hoiatavad, et me riskeerime kogu planeedi eluga, sealhulgas meie enda omaga, kui me koheselt ei muuda kurssi, et probleemiga tegeleda.

Aga veel pole liiga hilja, et meie saatus ümber pöörata. Raporti seisukoht on selge selles, et kiireloomuliste meetmete abil võib elu Maal siiski jätkuda. Sellepärast on meil vaja, et Euroopa võtaks oma bioloogilise mitmekesisuse kaitseks selge seisukoha - lõpetades viivitamatult intensiivpõllumajanduse ja kahjulike pestitsiidide kasutamise avaliku rahastamise. Päästame mesilased ja kogu elu Maal!

Selleks kirjuta alla sellel lingil juhatatud petitsioonile. Kui sul on aga oma aed, siis lase oma aias kasvada lilledel ja ära niida seda liiga palju. Ära kasuta pestitsiide ja ära lase seda teha ka oma naabruskonnas.