22. mail tähistatakse kogu arenenud maailmas rahvusvahelist bioloogilise mitmekesisuse päeva. Bioloogiline mitmekesisus ehk elurikkus Maal teeb meie planeedi elamiskõlblikuks ja kauniks.

Elurikkuse päeval peame mõtlema, et kõik, kes inimese nime kannavad, on vastutavad looduse kaitsmise ja selle säilimise eest. Selle päeva eesmärgiks on suurendada arusaamist looduse mitmekesisusest ja selle vajalikkusest..

Et paremini märgata Peipsimaa loodust, peab mõtlema meie ümber olevale elurikkusele. Et paremini tunnetada Peipsit, võib oma teadmised proovile panna Peipsi randade elurikkust tutvustava viktoriiniga.

Peipsi Koostöö Keskus koos Arne Aderiga on koostanud Peipsi randade elurikkuse veebiviktoriini, mis aitab tundma õppida Peipsimaa looduse mitmekesisust ja selles peituvaid saladusi. Viktoriin sisaldab 25 küsimust ja 25 Peipsi elurikkust ja keskkonda tutvustavat lühilugu, mis annavad nii suurele kui ka väikesele huvilisele põnevaid teadmisi.

Kas teadsid, et Peipsi on Põhja-Euroopa kalarikkaim järv, milles elab 37 liiki kalu ja sõõrsuid. Ja siinkandis on nähtud 266 erinevat liiki linde!

Peipsi randade elurikkuse veebiviktoriin on loodud “Green Mind” projekti raames, mida rahastab Eesti-Vene piiriülese koostöö programm 2014-2020 ja kaasfinantseerib SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.