Tartu mänguasjamuuseumi õuemaja galeriis avatakse neljapäeval, 14. jaanuaril kell 13.00 kaks näitust, mis annavad võimaluse piiluda eelmise sajandi poiste mängude maailma ning meenutada enda lapsepõlve.

Näitusel „Ajalugu mängides” on väljas Tõnu Laugu ja Väinu Paasi meisterdatud mänguasjad aastatest 1948–1955. Poisid ehitasid ise losse ning õmblesid nukke, et mängida läbi ajaloolisi sündmusi Euroopas, Aafrikas ja isegi Ameerikas. Näitusel saab näha keskaegse munga töötuba, maadeavastaja kambrit, lossisaali, võitlevaid rüütleid ja palju muud.

Stendinäitus „JARS-JAMP. Ühe poistekamba päevik“ on kokku pandud Tallinnas aastatel 1959–1962 tegutsenud kamba salapäevikust. Esmakordselt avalikustatakse kindluse- ja  lahinguplaanid, fotod vapratest võitlejatest ja kiri teise kamba pealikult. Päeviku annetas muuseumile kamba liige Jüri Vendelin.

Mänguasjamuuseumi fuajees on avatud näitus linnukujulistest saviviledest vilekoguja ja -valmistaja Marielle Liiveti erakogust ja Tartu Mänguasjamuuseumi kogust.

Tartu Mänguasjamuuseum asub aadressil Lutsu 8 ja on avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11-18. Muuseumis saab näha püsiekspositsiooni vanadest nukkudest ja mänguasjadest läbi aegade, väljapanekuid filmi- ja teatrinukkudest nii Eestist kui mujalt maailmast ning külastada laste mängutuba. Lähem teave www.mm.ee .