Eestis ainulaadne tehnoloogiliste äriideede rahastu Prototron on avanud tänavuse esimese taotlusvooru, kuhu oodatakse nutikaid ideid 15. märtsini. Mullu jagas fond kahes voorus 9 meeskonnale kokku 121 000 eurot.

a omalt poolt Tehnopol Startup Inkubaatoris kaasa, et Prototroni esitatud ideedest kasvaksid maailmamuutvad ettevõtted,“ ütles Raie.

Swedbanki ettevõtete panganduse juht ja Prototroni Ekspertkogu liige Liisi Himma tõdes, et Eesti majanduse potentsiaal kõrge, kuid konkurentsivõime säilitamiseks on tootmise ja protsesside edasine digitaliseerimine kriitilise tähtsusega. Selleks julgustab ta otsima uutmoodi lahendusi ja koostöövõimalusi ning näiteks proovima koostööd traditsioonilisemate ja uute, iduettevõtete vahel. “Virtuaalreaalsus, 3D printimine ja tehisintellekt pole juba ammu ulmevaldkonda kuuluvad terminid – vastupidi, need tehnoloogiad hakkavad järjest tugevamalt mõjutama erinevaid ärivaldkondi. Näiteks ka Swedbank teeb aktiivselt selle nimel tööd, et tehisintellekti abil edaspidi oma kliente paremini teenindada.”

Ka Tallinna Tehnikaülikooli teadusprorektor ja Prototroni ekspertkogu liige Renno Veinthal leiab, et üles tuleb otsida oma tugevused ja tegeleda tehnoloogilise  arendustegevusega. “Kindlasti annab lennukate, innovatiivsete ideede toetajana oma panuse ka Prototron, mis partnerite ja toetajate abiga saab loodetavasti edaspidi toetada veelgi suuremat arvu projekte,”  lisas ta.

Swedbanki, TalTechi ja Tallinna Teaduspark Tehnopoli koostöös 2012. aastal loodud Prototron on rahastanud 64 nutikat ideed kogusummas 772 795 eurot, meeskonnad on järelinvesteeringuid kaasanud üle 19 miljoni euro ulatuses.

Tänavu jagab Prototron kahes taotlusvoorus 120 800 eurot. Kevadvooru tähtaeg on 15. märts, sügisvooru oodatakse taotlusi kuni 15. oktoobrini 2019.