Maailma suurim humanitaarabiorganisatsioon Rahvusvaheline Punase Risti ja Punase Poolkuu Seltside Föderatsioon (IFRC) ja Coca-Cola laiendavad ülemaailmset koostööd. ja ettevõte investeerib IFRC tegevusse kaks miljonit dollarit.

Mõlema organisatsooni töökogemus ja maailma eri paikade kohalike olude tundmine aitavad nüüd üles ehitada püsivamaid ja jätkusuutlikumaid ühiskondi ning päästa elusid suurõnnetuste puhul.

Coca-Cola investeerib 2 miljonit dollarit IFRC töösse, et toetada suurõnnetustele reageerimist ja nendeks ettevalmistumist. Eraldi teeb rahalise annetuse ka Coca-Cola Foundation, mis annetab IFRC suurõnnetustega tegelevale fondile miljon dollarit. Toetuse eesmärgiks on aidata IFRC-l kiiresti reageerida, kui kuskil maailmas peaks aset leidma mõni suurõnnetus.

„Meil on hea meel laiendada koostööd organisatsiooniga, mis on nii efektiivne ja globaalselt austatud, kui seda on IFRC,“ ütles Muhtar Kent, Coca-Cola juht. „Meie ühised oskused ja teadmised aitavad toetada neid, kes seda antud hetkel just kõige rohkem vajavad.“

Koostööleppe potentsiaalne mõju humanitaarabile on märkimisväärne. Coca-Cola koos oma partneritega on jõudnud juba üle 200 riiki koos 700 000 töötajaga ning IFRC esindab 186 rahvuslikku ühendust koos 100 miljoni liikme, vabatahtliku ja toetajaga.  

Koos oma partneritega teeb Coca-Cola juba praegu IFRC-ga koostööd enam kui 50 riigis. Coca-Cola ja tema partnerid on juba aastaid suurõnnetuste puhul lisaks oma pingutustele ja ajale pakkunud abi nii rahaliselt, logistiliselt kui oma toodete näol. Alates 2000. aastast on erinevatele organisatsioonidele annetatud suurõnnetuste tagajärgedega tegelemiseks 40 miljonit USA dollarit.