SA TÜK Lastefondi 2014. aasta põhikampaania "Unistuste puhkus" raames rajati üle Eesti neli sügava ja raske puudega lastele mõeldud hoiukodu, kust on tänaseks abi saanud juba 34 lapse vanemad.

Käesoleva aasta jaanuaris alguse saanud kampaania käigus on heade inimeste poolt annetatu eest loodud Lastefondi rahastatavad hoiukodud igasse Eestimaa nurka: Tartusse, Pärnusse, Jõhvi ja Võrru. Esimene neist avati juunis ning viimane septembris. Viie kuu jooksul on hoiukodude teenust kasutanud 34 last kokku 4028 tundi.

"See tähendab, et oleme võimaldanud väljateenitud puhkuse 34 lapse vanematele, kes kokku on saanud heade annetajate abiga puhata üle 4000 tunni. Lihtsa kalkulatsiooni alusel võib öelda, et keskmiselt on iga lapse vanemad on saanud puhata 118 tundi," võtab Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv projekti senised tulemused kokku. "See on muidugi väga suur üldistus, mis ei arvesta teenuse kasutamise individuaalsust. Kuid see annab siiski omal moel aimu, kui suureks abiks hoiukodud puuetega laste peredele on."

Lastefond on hoiukodude teenust toetanud viie kuu jooksul kokku üle 20 000 euroga. Järgmise aasta jooksul plaanib teenuse rahastamise üle võtta riik. Kuni seda ei ole tehtud, jätkab Lastefond hoiukodude teenuse eest tasumist. Selleks, et ka järgmisel aastal sügava ja raske puudega laste vanematele puhkusetunde võimaldada, jätkatakse annetuste kogumist põhikampaania väliselt.

Üheks võimaluseks hoiukodude projekti toetada, on osta heategevuslikke Lastefondi jõulukaarte ja 2015. aasta kalendreid, millede müügist saadud tulu suunatakse täies ulatuses raske ja sügava puudega laste hoiuteenuse rahastamiseks hoiukodudes.

Jõulukaarte kaunistavad kunstnik Catherine Zaripi maalitud jõuluteemalised pildid ning seina- ja lauakalendreid kunstnik Meru inglimaalid. Kaardi hinnaks on 1 euro, seinakalender (23x33cm) maksab 4,50 ning lauakalender (170x100mm) 3 eurot.

Kõiki neid saab soetada ette tellimisega andes teada hiljemalt 13. novembriks oma soovist aadressil lastefond@lastefond.ee või külastades Lastefondi meenete e-poodi aadressil www.lastefond.ee/meenedTellimused toimetatakse kätte detsembrikuu jooksul. Lisaks on võimalus saata oma jõulutervitused ka Lastefondi heategevusliku e-kaardiga, mille eest on võimalus ostjal tasuda sümboolse endale sobivas summas annetusega.